HDP'yi biliyoruz... Bunlar ne olacak?

Abdullah Öcalan fotoğraflarının HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda sergilenmesi tepki çekti. Hücre evi görünümündeki ilçe başkanlığına gece yarısı operasyon düzenlendi. Akıllara, "çözüm" ihaneti sürecinde AKP'lilerin yaptığı "kutsamalar" geldi

HDP'yi biliyoruz... Bunlar ne olacak?

CiddiGazete- Çözüm ihaneti sürecinde "kahraman" ilan edilen PKK terör elebaşı Abdullah Öcalan'ın mektubu Diyarbakır Meydanı'nda düzenlenen mitingte okutulmuş, bebek katilinin bir diğer mektubu da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri öncesinde devletin kurumları tarafından servis edilmişti.

AKP'li isimlerin Öcalan için yaptığı övgüler hafızalardaki yerini korurken, terör örgütüyle iltisaklı HDP'nin Esenyurt İlçe Başkanlığı binasının hücre evi görünümü kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

HDP'nin diğer parti binalarından farksız olan HDP Esenyurt ilçe başkanlığına operasyon düzenledi. Özel harekat polisleri eşliğinde girilen ilçe başkanlığında savcılıktan alınan arama kararı gereği polis ekiplerince arama gerçekleştirildi.

HDP İlçe başkanlığı içerisinde çekilen ve terör örgütü PKK’nın elebaşı terörist Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının olduğu videonun sosyal medyada yayınlanmasının ardından verildiği öğrenildi.

Aramalar sırasında bina çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Binanın bulunduğu sokak yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Binada yapılan 6 saatlik arama sonucu ele geçirilen evrak ve dokümanlar, polis ekipleri tarafından incelenmek üzere araçlara konularak emniyete götürüldü.

BİNADA ARAMA ÇALIŞMALARI

Binada yapılan aramalar sonucunda, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın poster ve resimleri, üzerinde YPJ yazılı bez flama, 1000 afiş, örgüt propagandasının yapıldığı çeşitli dergiler ile çok sayıda kitap, 3 harddisk, 2 laptop, 2 DVD ve 2 video kaset bulundu.

SERBEST BIRAKILDILAR

HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve Dilan K, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan emniyette ifade verdi. Şüpheliler, ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Ayrıca binanın elektriğinin kaçak olduğunun tespit edilmesi üzerine BEDAŞ ekiplerince binanın elektriği kesildi. Yapılan detaylı incelemede 4 yıldır kaçak elektrik kullanıldığı belirlendi.

SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter'dan, "23 Ocak 2021 Gece 23.30 Esenyurt HDP binası. Demokrasinin istismarı her daim mümkündür... AİHM kararları, Venedik kriterleri vs.. Batı istismara müsaade etmiyor, ancak bizden istiyor. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde buna müsaade edilmez..." dedi.

ALTUN: HDP DEMEK, PKK DEMEKTİR

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabından, "Diyarbakır Anneleri'nin HDP binalarının önünde neden beklediğini hala anlamayan kaldı mı? Bir kere daha görüyoruz ki HDP DEMEK, PKK DEMEKTİR! HDP ile ittifak kuranlar bu görüntüler karşısında ne diyecek? Maalesef yine susacak, cürümlerine devam edecekler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 06:29
YORUM EKLE