‘Her şey çok güzel olsun’ diye 20’şer lira

CHP, Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmaları için bağış kampanyası başlattı, “Kişi başı 20 TL tutarında bir bağış tüm gönülleri fethetmeye yetecektir" denildi

‘Her şey çok güzel olsun’ diye 20’şer lira

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yenileme kararının ardından yeniden aday gösterdiği Ekrem İmamoğlu için bağış kampanyası başlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Genel Merkez’de yaptığı açıklamada, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal ettiği 6 Mayıs'ta parti hesaplarına vatandaşların "Demokrasi için" ve "Her şey çok güzel olacak" mesajlarıyla para yardımı yapmaya başladığını açıkladı.

Kuşoğlu, Genel Merkezi arayan vatandaşarın bir kampanya yapılmasını istediğini belirterek, bu kapsamda bir kampanya başlattıklarını belirtti.

Kampanya metninde şöyle denildi:

"YSK'nın aldığı akıl ve hukuk dışı kararla İstanbul'da 23 Haziran 2019 Pazar günü yeniden seçime gidiyoruz. Seçmen iradesine yönelik bu büyük haksızlığın başka bir boyutu daha var: 23 Haziran seçiminde partiler Hazine yardımı alamayacak. İktidar partisi için bunun hiç önemi yok ama gücünü halktan alanlar için ciddi bir engel.

Bu durumun farkında olan binlerce vatandaşımız İmamoğlu Seçim Kampanyası'na bağışta bulunmak istediklerini ısrarla belirtiyorlar. Her birine yürekten teşekkür ediyoruz. Bu sıcak dostluk ve dayanışma talepleri doğrultusunda kampanya için banka hesap numaraları belirlenmiş ve bağış süreci başlatılmıştır.

Yapılacak bağışın hiç kimse için yük olmamasını diliyoruz. Kişi başı 20 TL tutarında bir bağış tüm gönülleri fethetmeye yetecektir."

Öte yandan kampanyaya katılacakların hesaplara parayı ‘BAĞIŞ’ olduğunu belirtilerek yatırılması istendi.

YORUM EKLE