Hilal Kaplan klasiği

Türkiye’nin operasyonunu İdlib’le sınırlı tutmaması gerektiğini ve Esad yıkılana kadar harekatın sürmesi gerektiğini savunan "Türkle sorunlu" pelikancı Hilal Kaplan, Moskova'daki zirveden sonra çark etti

Hilal Kaplan klasiği

CiddiGazete- Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getiren İdlib krizi, Moskova’daki Erdoğan-Putin arasındaki zirvede varılan ateşkes anlaşması ile şimdilik daha büyük bir çatışmaya dönüşmeden noktalandı.

Ancak zirveden önce Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonunun genişleyerek sürmesini savunan AKP’ye yakın pek çok yandaş, yapılan ateşkesten memnuniyetlerini dile getirmeye başladı.

“YANSIN SURİYE YIKILSIN İDLİB” DEMİŞTİ

"Türk Bayrağı"na duyduğu alerjiyi her zeminde dile getiren Sabah yazarı Hilal Kaplan da 34 askerimizin şehit edildiği saldırının ardından sınır kapılarının açılmasını desteklediği tweetinde “#YansınSuriyeYıkılsınİdlib Avrupa da yansın!!! #SehitlerimizVar” mesajı paylaşmıştı.

Dün Moskova’da gerçekleşen zirvede ateşkes kararı çıktı. Hilal Kaplan da Sabah Gazetesi'ndeki bugünkü yazısında Moskova Zirvesi’ni değil "coronavirüs paniğini" yazmayı tercih etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 11:56
YORUM EKLE