Hulusi Akar: Gara operasyonu başarılı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gara operasyonuna ilişkin, “Silahlı Kuvvetlerimizin personeli verilen görevleri başarılı bir şekilde yerine getirdiler” dedi

Hulusi Akar: Gara operasyonu başarılı

CiddiGazete- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) “Nöbetçi Bakan” uygulaması kapsamında milletvekilleri ile bir araya geldi.

Bu esnada gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplayan Bakan Akar, Gara operasyonuna ilişkin şunları söyledi:

"Herkesin görmesi gereken bir hadise burada PKK'nın alçak yüzü. PKK büyük bir gaddarlıkla, alçaklıkla masum 13 insanımızı, kardeşimizi, evladımızı şehit etti. Bunun bir kere görülmesi lazım. PKK'nın bu hain yüzü görülmeden olayları başka yerlere taşımak, götürmek gerçekten tartışmayı çok yanlış yerlere götürür.

Oradaki Silahlı Kuvvetlerimizin personeli, verilen görevleri başarılı bir şekilde yerine getirdiler. Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Özel Kuvvetler gerekli görevleri yaptılar.

Burada asıl görülmesi gereken husus, işin özü PKK’nın alçak yüzü. PKK kaçacak delik kalmadığını, büyük bir panik içinde olduğunu, özellikle sözde PKK’nın başlarının bunu çok iyi anladığını, 2 gece aynı yerde yatmadığını hepimiz biliyoruz, görüyoruz.

Bu mücadele devam edecek. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bizler, Türk Silahlı Kuvvetleri azimle, kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. İnşallah asil milletimizi bu terör belasından kurtaracağız."

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 16:43
YORUM EKLE