İBB'de ikinci adam kim olacak?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, en önemli ikinci koltuk olan genel sekreterliğe, 10 yıl TÜPRAŞ'ın CEO'luğunu yapmış olan Yavuz Erkut'u getireceği öne sürüldü

İBB'de ikinci adam kim olacak?

23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yüzde 9’luk bir oy farkıyla kazanan Ekrem İmamoğlu’nun bu hafta mazbatasını alarak göreve başlaması bekleniyor. İmamoğlu’nun belediyede oluşturacağı üst yönetim kadrolarına ilişkin kulislere isimler yansımaya da başladı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İmamoğlu için, “Duyduğum kadarı ile belediyedeki en önemli görev olan genel sekreterliğe, Tüpraş’ın eski CEO’sunu getirecekmiş.

Bana doğru bir tercih gibi görünüyor. En azından mantık olarak. İstanbul’da yazılacak başarılı bir hikaye, Türkiye için de yeni ve önemli bir umut demektir. Göreceğiz” diye yazdı.

Altaylı, yazısında isim vermese de tarif ettiği söz konusu kişi, özelleştirilmesinin ardından TÜPRAŞ’ın 2005-2015 yılları arasında 10 yıl boyunca genel müdürlüğünü yapan Yavuz Erkut. Erkut, Tüpraş’ın ardından Azeri devlet şirketi Socar’ın Türkiye başkanlığına getirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 15:02
YORUM EKLE