İBB'den başkana 'küstah' cevap

Ekrem İmamoğlu, "Büyükşehir Belediyesinden bir sürü ihbar alıyoruz. Dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar... Ne oluyor kardeşim?" ifadelerini kullandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı

İBB'den başkana 'küstah' cevap

CİDDİGAZETE

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'da başkanlık yarışını kazanan Ekrem İmamoğlu, "Büyükşehir belediyesinden bir sürü ihbar alıyoruz. Şu iki günde dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar. Ne oluyor kardeşim?" Ben gelip tedbir almak istiyorum. İstanbullu'nun bir kuruşunun bile hesabını soracağım. Oradaki siyasi iradeyi, hiçbir İstanbul Büyükşehri Belediyesi'nin alın teri akıtan çalışanı dinlemesin" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

İBB'nden, "dosya kaçırılıyor" iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, "31 Mart 2019'da Türkiye büyük bir demokrasi şöleni yaşamıştır. İstanbul'da YSK'nın belirlediği sürecin devam ettiği bilinmektedir. Fakat bu zaman zarfında, CHP adayının son açıklamalarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni siyasete malzeme ettiği görülmektedir. 'Büyükşehir Belediyesi'nden dosya kaçırıldığı ihbarları geliyor' şeklindeki açıklaması tamamen iftiradır" denildi.

Açıklamada, "Akıllı Şehir Yönetim Modeli ile örnek olan İBB'nin dijital ortamda denetime açık uygulamaları dururken, 'doysa kaçırılıyor' şeklinde iftira atmak, basit ve komik bir algı operasyonudur. Büyükşehir Belediyesi, İstanbullulara hizmet etme görevini aksatmadan sürdürmektedir. YSK'nın tüm takvimi tamamlanıp mazbata teslim anına kadarki süreçte de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gönülden çalışan tüm personeli kamu yönetimi bilinciyle görevlerini sürdürmektedir" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER