İBB’den 'otobüs fotoğrafı' açıklaması

İsmail Küçükkaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Nagehan Alçı’nın da aralarında bulunduğu gazetecilerle çektirdiği fotoğrafı, İBB Sözcüsü Murat Ongun’a sordu

İBB’den 'otobüs fotoğrafı' açıklaması

CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB Sözcüsü Murat Ongun’un aralarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, İsmail Saymaz, Akif Beki ve Özlem Gürses'in de olduğu gazetecilerle çekilen Karadeniz gezisi fotoğrafı kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

FOX TV’den İsmail Küçükkaya, söz konusu fotoğraf hakkında İBB Sözcüsü Ongun ile görüştüğünü belirtti. Küçükkaya, Ongun’un kendisine söylediklerini şöyle aktardı:

"Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Medyanın kendi içerisindeki tartışmalar olarak değerlendiriyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir. Biz bunu çok da önemsemiyoruz doğrusu. Biz Twitter'a bakmıyoruz.

Fotoğrafı ben istedim en son aşamada. Yazılar yazılıyordu, paylaşımlar yapılıyordu, ben biraz gazeteciler üzerinde yürüdüm. Bu bizim ilk seyahatımız değil. Bundan sonra da yapacağız. Ardahan'da bir gezi var. Aslında bu geziye Hande Fırat'ı da davet etmiştim. Eşi ile ilgi olarak bazı tartışmalar olduğu için gelemedi. Başkalarını da davet ettik, birinin tatili birinin başka bir şeyi vardı. Ben bu tartışmaları çok önemsemiyorum.

Nagehan Alçı oralarda çok seviliyor. Ben kendi başıma yapmıyorum ki, bu listeyi kendi başıma hazırlamadım. Gezi hazırlarken listeyi Sayın Başkan’a sunuyorum. Sayın Başkan onay vermeseydi ben bu geziyi düzenleyebilir miydim? İmamoğlu'nun keyfi yerinde. O, bu tartışmalara bakmıyor. Biz genel fotoğrafın bütününe bakıyoruz."

YORUM EKLE