İki lider, iki cenaze!

Devlet Bahçeli, kendisini eleştiren Ozan Arif'in cenazesine gitmediği gibi, defin günü Mustafa Yıldızdoğan'a konsere çıkması için izin verdi. Erdoğan ise kendisini eleştiren Milli Görüşün önemli yazarlarında Mehmet Şevket Eygi'yi son yolculuğuna uğurlamak için cenaze törenine katıldı ve hayırla yad etti

İki lider, iki cenaze!

CİDDİGAZETE

Dün gece hayatını kaybeden Milli Görüş'ün önemli yazarlarından Mehmed Şevket Eygi son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine, eleştirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Fatih Camii'ndeki cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zengin bir kütüphanesi vardı ve kitaplığını Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'ne hibe etti. Tabloları vs... hepsini. Bu da onun bu konudaki cömertliğini göstermesi ve bu eserlerle beraber özellikle milletine bugüne kadar yazılarıyla bundan sonra da hem kütüphanesindeki eserleriyle gençliğin ve milletimizin emrine amade kılması ayrıca bir şükran borcumuz" dedi.

"İSTANBUL'U YÖNETENLERE BEDDUA EDİYORUM" DEDİ

Mehmet Şevket Eygi, üç yıl önce kaleme aldığı yazısında İstanbul'u yöneten AKP hükümetini eleştirerek, “Şehri bu hale getiren gözü doymaz rantçılara ve onlara fırsat verenlere beddua ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

TÜRKÜCÜ YILDIZDOĞAN KONSER VERDİ

Devlet Bahçeli ise 13 Şubat'ta vefat eden ülkücü camianın Dede Korkut'u Ozan Arif'in cenaze törenine katılmadığı gibi türkücü Mustafa Yıldızdoğan'a defin günü konsere çıkması için izin verdi. Bahçeli'nin ve Yıldızdoğan'ın bu tavrı, ülkücü camiada eleştiriyle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 15:31
YORUM EKLE