İktidarın ilk haftasında yapılacaklar listesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldikleri takdirde ilk hafta yapacakları icraatlar ile ilgili 8 maddelik bir liste paylaştı

İktidarın ilk haftasında yapılacaklar listesi

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, iktidara gelmeleri durumunda ilk hafta yapacakları icraatlar hakkında 8 maddelik bir liste paylaştı.

Listede şu maddeler yer aldı:

"Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası'nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz!

Esnafın, pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silecek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız!

Bir kararname ile esnafın stopaj vergisini kaldıracağız!

Çiftçilerin, bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız!

KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak; borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda, anaparayı makul taksitlere böleceğiz!

Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faizleriyle birlikte, hak sahiplerine teslim edeceğiz!

15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz!

Hangi koşulda, bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız!"

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 15:50
YORUM EKLE