İmamoğlu: İhanetle suçluyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve YSK kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, "YSK'nın o 7 üyesini ihanetle suçluyorum" dedi

İmamoğlu: İhanetle suçluyorum

İstanbul’un seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu Halk TV'de Ayşenur Arslan’ın sorularını cevapladı. İmamoğlu, seçimleri yenilenmesi için oy kullanan YSK üyelerine ağır dille eleştirdi. Ekrem İmamoğlu şöyle dedi:

YSK’NIN GEREKÇELİ KARARI

200-214 sayfa sızdırıldı herhalde, tabi şu tarafı var yani gerekçeleri yazmak oradaki üyelerin işi. Bize göre demokrasiyi mahvettiniz ama neticede bir karar verdiniz o karar net. Şimdi yeni gerekçeleri oraya yazmak o 7 üyenin işi mi? işi derken siz itiraz edenlerin nesisiniz? Siz orada itirazı yapan siyasi partinin avukatı mısınız? Yeni gerekçeler üretmek sizin işiniz midir. Bu karar yok hükmünde olduğundan benim zihnimde her şeyi yazabilirler. YSK, o bir avuç insan öyle büyük bir ihanet etmişlerdir ki şimdi sağını solunu süslemeye çalışıyorlar. Bunlar sayfa doldurarak milletin zihnini bulandırmaya çalışacaklar. O 7 üyeye inanmıyorum ihanetle suçluyorum.

YORUM EKLE