İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Sisi cevabı

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Pazar günü Sisi’yi mi seçeceğiz, Binali Yıldırım’ı mı" sözlerine cevap verdi. İmamoğlu, "Milletimiz ismimi çok iyi biliyor, çok da sevdi" dedi

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Sisi cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi için yaptığı 'Sisi' benzetmesini cevaplayan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Benim adım Ekrem İmamoğlu. İstanbul’da aday olarak Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım ve Necdet Gökçınar var. Keşke Cumhurbaşkanı sahada olmasa da Türkiye’nin sorunlarıyla ilgilense. Milletimiz ismimi çok iyi biliyor, çok da sevdi” diye konuştu.

İmamoğlu, basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevapladı.

Binali Yıldırım ile katıldığı tartışma programının moderatörü İsmail Küçükkaya ile görüşmesi etrafında dönen tartışmalarla ilgili olarak görüşmenin gizli olmadığını, gazetecilerle zaten bu görüşmeyi paylaşmış olduğunu hatırlatan İmamoğlu şunları söyledi:

"Buradan mı medet umuyorlar? Kaybetme psikolojisiyle bilinen siyasiler genellikle seçimden önce böyle hareket ederler, üzülerek takip ediyorum. Çok enteresan tabii, biz gizli görüşme yapacağız, biz bu gizli görüşmeyi bir gün sonra bana soran gazeteciye de anlattım bu arada, bu gizli görüşmeyi Taksim'in göbeğinde yapacağız ve sizin en az 3 katınız basın mensubunun olduğu bir otelde yapacağız.

Akıl tutulması. Buradan mı medet umuyorlar? Bunun yerine çıkın millete ne yapacağınızı anlatın. Belki anlattıklarınızın içinden 1-2 tane seçer 23 Haziran’dan sonra kullanırız, yönetecek olan biziz belli.

Tek üzüntüm bu süreçte kullanılan siyasi dil, tarihe böyle geçecek, bence yarınlarda utanacaklar, çocukları torunları utanarak okunacak, bunlar tarihlerde oldu ama bu kadarı olmamıştı, bunu da yaşattılar."

İmamoğlu görüşmenin süresi ile ilgili olarak farklı bilgiler paylaşıldığına dair soruya da “Kronometre tutmadım, benim en fazla konuştuğum 3 dakika. O ara buhar alıyordum zaten sesimle ilgili, en fazla 2-3 dakika ve 3-5 cümle kurduk. İtibar etmeyin. Konu olacak bir şey değil, anlamış değilim. Hiç tutarlı ve faydalı bir siyasi yol haritası değil. Bence bu stratejilerini gözden geçirmeliler" cevabını verdi.

OTELE DAVA AÇACAK MI?

İmamoğlu'na otelin güvenlik kamerası görüntülerinin iktidara yakın medyada paylaşılmasının ardından otele dava açıp açmayacağı da soruldu.

İmamoğlu bu soruyu, “Her ne olursa olsun bir otel, gizlilik esasları üzerinden çok büyük ayıp yapmıştır. Benlik bir durum yok, benim dava açacağım bir durum da değil. Ama mesleki ahlaka aykırı bir davranışta bulunduklarını düşünüyorum” diye cevapladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 17:12
YORUM EKLE