İmamoğlu'ndan ilk icraat: 50 TL oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk müjdesini öğrencilere verdi. Öğrencilerin aylık İstanbulkart ücreti 85 liradan 50 liraya indirildi

İmamoğlu'ndan ilk icraat: 50 TL oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazeteci İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Dün mazbata alırken ve sonrasında neler yaşadığını anlatan İBB Başkanı İmamoğlu, ailesinin kendisini evde gözyaşlarıyla karşıladığını söyledi. İmamoğlu "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la nasıl bir ilişkiniz olacak?" sorusuna da cevap verirken, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Bakanı kim olursa olsun görüşmek işbirliği yapmak için benim bir engelim yok" ifadelerini kullandı.

İLK İCRAATINI AÇIKLADI!

Canlı yayında ilk müjdesini de açıklayan İmamoğlu, "Öğrenciler için İstanbulkart'ın aylık 50 TL olacağını" duyurdu. İmamoğlu "Ne zaman?" sorusuna " Hemen, derhal" diye cevabını verdi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Mazbatayı alma ortamı biraz yoğundu. Daha sonra büyükşehir belediyesine geçtik. Büyük bir kitle toplandı. Hiç haber vermeden insanların akarak gelmesi. Saraçhane'de her kesimden insan vardı. O insanların sevgisini hissediyorsunuz. Dün akşam Efes maçı için söz vermiştik. Söz verdiysek gideceğiz dedim. Gittik çok da güzel bir maç izledik. Rakibimizi yendik.

'KIZIM EVDE SİTEM ETTİ'

Eve geçtik, annem babam geldi kızım sitem etti. 'Oğlum burada iki çocuğum evde' demiştim. 'Çocuklarım adına söz veriyorum' demiştim. Eve girdim kızım hemen 'Bir oğlunuz yanınızda, iki çocuğunuz evde değil mi?' dedi. Hemen bir sitem.

'GÖZYAŞLARIYLA KARŞILADILAR'

Annem çok duygulu tabi çok duygulandılar. Onların maneviyatı beni çok koruyor ona inanıyorum. Gözyaşlarıyla karşıladılar. Dün meydanda da söyledim Allah'ım beni aileme mahcup etme. Dolayısıyla insanın anne babasına ailesine mahcup olmaması bu çok değerli. ki bu asil görevi asil bir şekilde yapabilesiniz. En çok ailemi ihmal ediyorum . Bir anne oğlunun dizinin dibinde olmasını ister.

Hukuk üstündür insanlığın nefesidir bence. hukuk olmadan insan nefes alamaz. Adaletin bittiği yerde insanın nefes alamaması gibi. Sokaktaki sokak hayvanından tutun da doğaya karşı insanların birbirine karşı diyaloglarına karşı... Hukuk çok derin bir mesele.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşüp konuşmak için ne engelimiz var? Biz millet için bir ilişkiden bahsediyoruz. Bu ülkenin bu şehrin geleceği için işbirliğinden bahsediyoruz. 'Bir kişinin bile elini sıkmam' deme hakkına sahip değilim. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Bakanı kim olursa olsun görüşmek işbirliği yapmak için benim bir engelim yok önümde. Cumhurbaşkanının beni tebrik etmesinden onur duyarım.

AKP'Lİ ALİ İHSAN YAVUZ'A TEPKİ GÖSTERDİ

Şunu söyleyeyim toplumu fişleme ile işinize geldiğinizde toplumun fertlerini terörist ilan etmeyle ülkeye zarar verirsiniz. Bu dilden vazgeçsinler. Ben artık Sayın Yavuz’u izlemiyorum, hiç takip etmiyorum, hiçbir kıymeti yok. Çünkü dayanaksız. Uydurma işler. Yok benimle ilgili Yunanistan’da şu gazete şöyle yazmış. İnanılmaz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER