İmamoğlu Sultanbeyli'de

Ekrem İmamoğlu, seçim turunun son gününe Sultanbeyli'de başladı. Sultanbeyli Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden İmamoğlu, "İstanbulluların vicdanına sesleniyorum. Ne var bu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde? Kimin malını kimden kaçırıyorsun? Anlamış değilim" dedi

İmamoğlu Sultanbeyli'de

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim çalışmalarının son gününe Sultanbeyli’de başladı. İmamoğlu, Sultanbeyli meydanında vatandaşlara hitap etti. İmamoğlu’na, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da eşlik etti.

“MİLLETE KARŞI İÇİMİZ DIŞIMIZ BİR”

Sultanbeyli’ye altıncı kez geldiğini belirterek konuşmasına başlayan İmamoğlu, “Bu daha başlangıç. Sultanbeyli’ye 5 yıl boyunca hizmet edeceğim. 6 ay önce yola çıktığımda dedim ki, Bir lider koşarsa, hizmet etmek isterse ve kendini milletine adarsa, toplumu için aş-iş üretmek isterse, mazlumun yanında olmak isterse, tek başına bile yola çıksa, onunla beraber koşacak milyonlarca insanı var İstanbul’da demiştim. Ne mutlu bana ki, milyonlarca insanıyla bir arada, İstanbul’a hizmet için koşuyorum. Tüm bu söylediklerim aslında gerçek oldu. Hiçbir zaman oy için milletin önüne gitmedim, oy için rol yapmadım, dilimi değiştirmedim. Sultanbeyli’de ne konuştuysam Silivri’de de onu konuştum. Ben, bu ülkenin ve bu şehrin insanlarına kalbimi açtım. Milletimize karşı içimiz dışımız bir. Bugün nasılsak, yarın da özümüz sözümüz bir olacak. Ne vatandaşımızı aldatacağız ne de aldanacağız” diye konuştu.

"HAKKINI HELAL ET İSTANBUL"

Altı aydır sokaklarda olduğunu ve altı aydır ilçelerde olduğunu kaydeden İmamoğlu, “Mahallelere, pazarlara gittim. Hiç kimseye kötü bir dil kullanmadım. Rakibimin üzerinden, onun şahsiyeti üzerinden siyaset yapmadım. Herkese eşit yaklaştım. Ola ki, bir kişiyi bile incitmişsem, kalbini kırmışsam hakkını helal et İstanbul. Hiçbir zaman benim insanlarım, bu güzel yurdumun insanları, sakın başınızı öne eğmeyin. Başınızı dik tutun. Biz, bu toplumda, kavga değil, ayrımcılık değil, sevginin ve saygını kazanması için yola çıktık. Bugün görüyorum ki sevgi ve saygı kazandı. Milletimize bakış açımızı insan olarak koyduk. Asla ayrıştırmadık. Toplumsal birliğimiz ve bütünlüğümüz var olsun istedik. Özgürlük kazansın istedik. Biz, bu şehrin insanına saygı, şehre özen gösteren bir anlayışla hareket ediyoruz. Biz, bu şehirde kardeşlik sözleşmesi adına, oy uğruna değil, birlik ve beraberlik adına, milletimize hizmet için yola çıktık. Biz, bu dili, bu maneviyatı, bu sevgiyi, bu davranış biçimini, bu kardeşlik sözleşmesini, bu şehre çıkmak için, toplumsal bütünlük için, kadınlar için, anneler için, genç kızlarımız için, erkeklerimiz için, o pırıl pırıl kalpleriyle çocuklarımız için yazdık.

Yoruldu bu şehir. İnsanları ötekileştiren, ayrıştırıcı dilden usanmadık mı? Usandık. ‘Bana oy vermeyen benden değildir’ diyenlerden usanmadık mı? Usandık. Artık bu dil bitsin. Size söz veriyorum, bütün yol arkadaşlarımla beraber, tekrar bu şehrin çocuklarını eşitleyeceğiz, çocuklarını. Eşit vatandaşlar olacak bu şehirde. Herkes birbirine saygı duyacak” ifadelerini kullandı.

“KİMİN MALINI KİMDEN KAÇIRIYORSUN?”

“Bütün siyasi görüşlere sesleniyorum” diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle bugüne kadar rakibimize oy vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. İstanbulluların vicdanına sesleniyorum. Ne var bu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde? Kimin malını kimden kaçırıyorsun? Anlamış değilim. Bu şehir kadar büyüklükte Paris’te Londra’da da seçim oluyor. Nedir Allah aşkına? Biz bu şehrin imkanlarını, nimetlerini bir avuç insana değil, 16 milyon İstanbullu’yla paylaşmaya geliyoruz. Seçildik, görevden aldılar, başka birisini atadılar. N’oldu? Şimdi de bu milletin evladı, 48 yaşında bu güzel ülkenin, bu milletin evladı İmamoğlu geliyor ne olacak?

“ADALET TERAZİSİYLE KARAR VERMENİZİ İSTİYORUM”

Herkesin vicdanına, hak, hukuk ve adalet anlayışına kendini emanet ettiğini ifade eden İmamoğlu, “Bu duygularla, adalet terazisiyle karar vermenizi istiyorum. Bugüne kadar kim bağırdı, çağırdı bir kenara, bütün devlet yetkililerini devlet adamlığına davet ediyorum. Seçimin huzurunu, hakkaniyetini, adaletini, seçimin en güzel şekilde geçirilmesi için tüm zemini hazırlamaya çağırıyorum. 31 Mart’tan öncede çağırmıştım, yine çağırıyorum” diye konuştu.

“YARIN KİMSEYLE MÜNAKAŞAYA GİRMEYİN, TARTIŞMAYIN”

Yarın seçim günü olduğunu hatırlatan İmamoğlu, “Hiçbir münakaşaya girmeyin. Kimseyle tartışmayın. Ailece oyunuzu kullanın. Demokrasi bayramına gidiyor gibi oyunuzu kullanın. Herkese selam verin, Pazartesi günü bu şehre doğacak güneşin müjdesini verin. Ve milyonlarca insanın huzuru ve güler yüzüyle beraber çok güzel bir gün olacak” ifadelerini kullandı."

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 16:16
YORUM EKLE