İmamoğlu: "Toplantıya çağırılmadım"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, depremin ardından İstanbul’da yapılan Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’na çağırılmadığını açıkladı

İmamoğlu: "Toplantıya çağırılmadım"

CİDDİGAZETE

Gündeme ilişkin açılmalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında İstanbul’da yapılan Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’na çağırılmadığını söyledi.

İmamoğlu, valiliğin "toplantıya çağırıldı" açıklamasından sonra valiliği aradığını ve açıklamanın gerçeği yansıtmadığını dile getirdiğini söyledi. İmamoğlu, “Konu ile ilgili sessizliğim devlet terbiyem ve sürece olan saygımdan dolayıdır” dedi. İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları:

"Buradan bazı gazeteciler sesleniyorum. Valiliğin açıklamasından sonra çıkıp özür dileyenlerin özürlerini kabul etmiyorum. Olayın bir tarafı da benim. Beni arayıp sorabilirdiniz. Kendinize bazı bakanların açıklamalarını referans alıp yazdıktan sonra, söylenen sözlerin bir önemi yok. Buradan devlet yetkilerine de seslemek istiyorum. Seçim bitti, geride kaldı. Onları artık bir tarafa bırakalım. Benim için deprem bu şehrin en önemlisi meselesidir. Benim için öncelikli mesele depremdir. Gelin enerjimizi buna yöneltelim. Birlikte çözüm üretelim."

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 13:42
YORUM EKLE