İmamoğlu’ndan öğrencilere müjde

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbullu üniversite öğrencileri için eğitim yardımına başlıyoruz. 30 bin öğrencimize yıllık 3200 TL eğitim yardımı yapacağız" dedi

İmamoğlu’ndan öğrencilere müjde

CiddiGazete

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yıllık 3 bin 200 lira eğitim yardımından faydalanmak isteyen öğrencilerin "gencuniversiteli.ibb.istanbul" adresinden kayıt yaptırabileceklerini belirtti.

“Üniversite öğrencisi genç yol arkadaşlarım, size bir söz vermiştim. İstanbul’da eğitim hayatınızı ve yaşamınızı kolaylaştırma adına hem maddi hem manevi her alanda yanınızda olacağız demiştim.” diyen İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

30 BİN ÖĞRENCİYE VERİLECEK

“30 bin İstanbullu üniversiteli gencimize eğitim yardımına başlıyoruz. Bildiğiniz gibi İstanbul’un öğrencileri aynı zamanda Türkiye’nin en ucuz ulaşım kartlarına sahip. Öğrencilerimiz kentimizde çok sayıda indirimden yararlanıyor. İstanbul’u öğrenciler adına daha yaşanabilir bir kent yapmak için çabalıyoruz. Bu kapsamda şimdi de 30 bin üniversiteli gencimize bir eğitim yılında toplam 3 bin 200 TL eğitim yardımına başlıyoruz. 24 Kasım pazar gününe müracaatlarınızı yapınız. 3 bin 200 liralık eğitim yardımı hem size hem ailelerinize hayırlı olsun. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 10:31
YORUM EKLE