İmamoğlu’ndan Yıldırım’a cevap

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın “Gerçekte mağdur olan benim” sözlerine, “Acaba kendi söylediklerine inanıyor mu? Belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir” cevabını verdi

İmamoğlu’ndan Yıldırım’a cevap

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, CHP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile Cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

MUHARREM İNCE’Yİ GÜLDÜRDÜ

İmamoğlu, bir gazetecinin AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın, “Bugün biz mağdur olduk diyenler esasında gerçeği söylemiyor. Gerçekte mağdur olan benim” sözleri hakkındaki sorusuna, "Bir daha karşılaştığınızda sorun acaba kendi söylediklerine inanıyor mu? Neyin gaspı? Millet görüyor. Kendisi de inanmıyor. Mağduriyet meselesi de şöyle, belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir" cevabını verdi. İmamoğlu’nun bu cevabı, Muharrem İnce'yi güldürdü.

SULTANAHMET’TEKİ FUAR

İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

"Büyükşehirin bürokratlarına inanarak masaya çağırdık. Yaklaşık 20 kişi toplantı yaptık. Emniyet, itfaiye açısından Sultanahmet’te kitap fuarının yapılmasının uygun olmadığı söylendi. “Siz öyle karar verdiyseniz devam edin” dedik. Sonra medyaya yansıyınca aradık, pazartesi gelemeyeceklerini söyleyip cumaya atmışlardı. O arada da malum karar alındı. Bizim öyle bir derdimiz olmaz. Ben vali beye de çağrı yaptım. Orada emanetçi olarak duruyorlar. Ben İstanbul’un seçilmiş başkanı olarak buradayım. Genel sekreter yardımcıları acaba ona nasıl bir bilgi verdi. Merak ediyorum.

MAĞDURİYET MESELESİ

Bir daha karşılaştığınızda sorun acaba kendi söylediklerine inanıyor mu? Neyin gasbı? Millet görüyor. Kendisi de inanmıyor. Mağduriyet meselesi de şöyle, belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir.

‘GEREĞİNİ YAPACAĞIZ’

Zaten oradaki bürokraside hak etmeden orada bulunan benim prensibim olan 16 milyona hizmet etmek değil de bir kişiye, bazı insanlara görev yapanlar vardır. Doğrudur. Bunları takip ediyoruz. 24 Haziran’da döndüğümüzde bunların gereğini yapacağız, hiç kuşkuları olmasın.

Kişiye göre stratejim yok. Benim Kürt vatandaşı benim kardeşim, AK Parti’ye oy vermiş benim yine kardeşim.

BAĞIŞ KAMPANYASI

CHP olarak kampanya başlatıldı. Yasal serbestliği var. Verdiğimiz süreç demokrasi mücadelesi. Herkesin katkı göstermesi benim için çok değerli. Destek verenler de vermeyenlere de teşekkür ederim. İlgi olduğunu görüyorum. Ben 10 yıldır iftarımı halkla yapıyorum. Önümüzdeki günlerde KKTC’ye gideceğim.

İşimiz kolay bizim rakibimizle işimiz yok. Bizim muhattabımız 16 milyon. Kucaklaşacağız, buluşacağız. İyi bir yönetimin İstanbul’a layık olduğunu İstanbullulara göstereceğiz”

Muharrem İnce’nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar ise şu şekilde:

“YSK seçimi iptal etmedi, kendini iptal etti. Ampulün üstüne, ortasına bastı falan bunların hepsi boş tartışmalar. Bu seçimde şaibe yoktur. Şaibe YSK’dadır.

Meseleyi CHP meselesi olarak görmeyen 82 milyon kişinin buna destek olacağını görüyorum. Mutlu bir Türkiye, kardeşçe yaşadığı Türkiye’yi kurabilmemiz için 23 Haziran’da İmamoğlu’nu açık ara farkla seçtirmemiz lazım.”

KAYNAK: Sözcü

YORUM EKLE