İmzalar ilçe başkanlarının mı?

Ümit Özdağ'ın ihracı için İyi Parti genel merkezine gönderileceği belirtilen dilekçedeki imzaların İstanbul'daki ilçe başkanlarına ait olmadığı iddia edildi

İmzalar ilçe başkanlarının mı?

CiddiGazete- İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik FETÖ'cü iması sonrası yeni bir gelişme yaşandı.

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu başkanlığında toplanan İyi Parti İstanbul ilçe başkanlarının, Ümit Özdağ'ın partiden ihracı ve disipline sevkine yönelik imza verdiği iddia edildi.

İMZALARI İLÇE BAŞKANLARI MI ATTI?

İl başkanlığında hazırlanan dilekçenin altında, İstanbul'daki ilçe başkanlarının imzası olduğu belirtildi. Ancak parti içindeki ifadelere göre, bazı imzaların ilçe başkanı adına başkaları tarafından atıldığı belirtildi.

İHRAÇ DİLEKÇESİ GENEL MERKEZE GÖNDERİLECEK

Ümit Özdağ'ın ihracı için genel merkeze gönderileceği belirtilen dilekçe şöyle:

İYİ PARTİ GENEL MERKEZİNE

Aşağıda imzası bulunan biz İYİ Parti İstanbul İlçe Başkanları olarak;

19.10.2020 tarihinde CnnTürk Tarafsız Bölge Programına konuk olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın gerçek dışı beyan ve iftiralarını şiddetle kınıyoruz. Kuruluşundan bugüne kadar üyelerimizle birlikte büyük bir emek ve özveri ile bugünlere getirdiğimiz partimizin, İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu üzerinden asılsız söylem ve iftira kampanyası ile yıpratılmasına artık daha fazla müsaade etmemizin imkanı kalmamıştır.

Bu bağlamda bizlerin İl Başkanımız Sayın Satuk Buğra Kavuncu’ya olan inancı güveni ve desteği tamdır. Her şartta yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Aziz milletimizin umudu ve iktidarın tek gerçek alternatifi olan İYİ Parti’nin, organize bir şekilde yıpratılması ve İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu’nun itibar suikastine uğramasının engellenmesi için, adı geçen şahıs hakkında parti tüzüğümüz gereği disiplin hükümlerinin ivedilikle işletilerek partiden ihraç edilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz."

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 13:58
YORUM EKLE