İnce: Bana yapamazlar kardeşim

Haber Global TV'de canlı yayındaki konuşmasının kesilerek Erdoğan'ın konuşmasına bağlanılmasına tepki gösterip stüdyoyu terk eden Muharrem İnce, "Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar kardeşim" dedi

İnce: Bana yapamazlar kardeşim

CiddiGazete- CHP’li Muharrem İnce, Fox Tv'de gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. Gündeme dair soruları cevaplayan Muharrem İnce,

Haber Global TV'de canlı yayındaki konuşmasının kesilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'un Fethi programına bağlanılmasına tepki gösterip stüdyoyu terk etmesine ilişkin şunları söyledi:

‘ELEŞTİRİRİM, TEPKİMİ GÖSTERİRİM’

"Beni çağırıyorsanız bana, kişiliğime, bana oy veren 16 milyona, mesleğinize saygı göstereceksiniz. Ben yayına gittim yayına beş dakika kala dediler ki ‘Erdoğan'a bağlanmamız lazım’ dediler. ‘Nasıl olacak’ diye sordum bana ‘Önce Cumhurbaşkanı Okçular Vakfı’nda konuşacak onu vermeyeceğiz ama Ayasofya konuşması var orada mutlaka bir giriş yapmamız lazım’ dediler. ‘Peki’ dedim ‘Ama şöyle yapın, apar topar sözümü kesmeyin, ara veriyormuş gibi yapın ben de o ara mola olmuş olsun ben de gidip geleyim. Bakın eleştiririm, tepkimi gösteririm’ dedim.

‘ŞOV MU ŞOV DEĞİL KARDEŞİM’

Bir süre sonra meğer ekranda ortada Erdoğan'ın resmini koymuşlar. Ekranda benim sesim var. Görüntü Erdoğan'ın. Ayıp. Böyle devam ediyor. Sonra tekrar kestiler, Erdoğan'a bağlanınca bekledim. Bekledim, tepkimi göstermek için bekledim. Şov mu şov değil kardeşim. Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar kardeşim. Ben ‘Kendinizi ezdirmeyin’ diyorum. Özel bir durum olmadığı sürece beni orada bekletip bir başka partinin siyasi genel başkanına bağlanırsan ben orayı terk ederim. Bu yüzden bu medya düzeni iş yapmıyor. Reyting almıyor."

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 05:14
YORUM EKLE