İsmail Koncuk kime 'Çaşıt' dedi!

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk'un, pazar günkü kurultaya tepkisi bugün de devam etti. Koncuk, "Kime çalışıyor? Kimin çaşıtı?" ifadelerinin yer aldığı bir sosyal medya mesajı paylaştı

İsmail Koncuk kime 'Çaşıt' dedi!

CiddiGazete- İYİ Parti'nin ikinci olağan kurultayında genel başkanın yanısıra 50 kişilik Genel İdare Kurulu ve 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu seçildi.

Seçimler öncesi ortaya çıkan liste skandalının yankıları kurultayın gündemi olurken, tepkilerin de şiddeti giderek arttı.

18 milletvekili, genel başkan Meral Akşener'in dikkatini çekmek için dün akşam toplandı ve Başkanlık Divanı atanmadan önce görüş alışverişinde bulundu.

Tepki gösteren isimlerden Adana Milletvekili İsmail Koncuk, eleştirilerine bugün de devam ederek, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

İsmail Koncuk'un, "kirli el, art niyet, kime çalışıyor, kimin çaşıtı" ifadelerinin yer aldığı Twitter mesajı şöyle:

- 2. Olağan Kurulumuz öncesinde İYİ Partinin yelkenleri rüzgarla dolmuş, bir tartışma söz konusu bile değildi.

- Tam gaz “MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR”derken, hangi kirli el, hangi art niyetle, ortalığı karıştırdı?

- Kime çalışıyor?

- Kimin çaşıtı?

- Buna sebep olanların vicdanlarda affı yoktur.

İKİNCİ TWEETTE MEYDAN OKUDU

Adana Milletvekili Koncuk, 23 dakika sonra attığı diğer tweetinde de yine dikkat çeken ifadeler kullanarak şöyle dedi:

- Bunların, milletimizin güvendiği isimleri, tasfiye ederek, gizli emelleri için, dikensiz gül bahçesi yaratma istekleri açıktır.

- Bunun için entrikaya ihtiyaç yoktur.

- Partinin gerçek sahiplerinin, "Size ihtiyacımız yok" demesi bize yeter.

- Kirli zihniyetin bu tasfiyeye gücü yetmez.

HALK TV'DE KORAY AYDIN'I İŞARET ETTİ

İsmail Koncuk daha sonra Halk TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu "Şimdiki Zaman Siyaset" adlı programa telefonla bağlandı. Koncuk konuyla ilgili olarak çok sert ifadeler kullandı.

"En yüksek oyu alan Aytun Çıray, bu kongrede 11. sırada olmasına rağmen listeye giremiyor. Genel Başkanın listesinde olmasına rağmen il başkanları kimden aldığı talimatla, Genel Başkanın bu listesine tamamen karşı bir anlayışla, delegelere Genel Başkanın yazdığı bu isimlere oy verilmeyecek diye talimat veriyor? Bu listeler nasıl olabiliyor? Nedir bu?" diye soran Koncuk'un konuşması esnasında sesini yükseltmesi dikkat çekti.

Söz konusu liste için, "Genel başkanımızın iradesine yapılmış bir operasyondur" diyen Koncuk'a Gürkan Hacır, "Bu çizilicekler listesini kim yaptı" diye sordu. Koncuk ise, "İl başkanlarına kim talimat verdiyse o yaptı" diyerek, isim vermeden İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ı işaret etti.

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "Kirli tezgahın hesabını ödeyecekler" diye de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 15:19
YORUM EKLE