İSPARK’ı sordu, ifadeye çağırıldı

CHP eski milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, İSPARK'ın şikayeti üzerine Özel Soruşturma Bürosu'na davet edildi ve ifadesi alındı

İSPARK’ı sordu, ifadeye çağırıldı

31 Mart seçimleri sonrası başlayan “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki (İBB) israf” tartışmalarına katılan CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, 16 Nisan tarihinde İBB iştiraki İSPARK’a ilişkin sekiz tweet attı. Yarkadaş, tweetlerinde İSPARK’ın CHP’li Ekrem İmamoğlu tarafından yönetilmemesi için bir bakanlığa devredileceğine ilişkin duyum aldığını ifade etti.

CİRO 358 MİLYON, KÂR 10 MİLYON!

CHP’li Yarkadaş, aynı açıklamasında İSPARK’ın cirosu ve kârına ilişkin bazı bilgileri de paylaştı. Yarkadaş, “Yılda 358 milyon TL cirosu olan bir şirket, nasıl olur da 10 milyon TL kâr eder” sorusunu yöneltti. İSPARK’ın personel gideri dışında bir harcama kaleminin olmadığını belirten Yarkadaş, kurumdaki partizanlaşma iddialarına da dikkat çekti.

İSPARK ŞİKAYETÇİ OLDU

Sözcü’nün haberine göre, İSPARK yönetimi CHP’li Yarkadaş’ın sekiz twetini Anadolu Yakası Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet etti. İSPARK, şikayet dilekçesinde Yarkadaş’ın TCK 216’dan cezalandırılmasını istedi. CHP’li eski vekilin, üç ayrı suç işlediğini iddia eden İSPARK, “Bu suçlar halkı kin ve nefrete sevk etmek, kişiler arasında ayrımcılık yapmak ile kişilerin huzur ve sükununu bozmaktır” iddiasında bulundu.

İFADESİ ALINDI

İSPARK’ın şikayeti üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yarkadaş’ı Özel Soruşturma Bürosu’na davet ederek ifadesini aldı. Avukatı Ertuğrul Aydoğan ile birlikte savcılığa gelen Yarkadaş, “Eski bir milletvekili ve gazeteci olarak kamuoyunun merak ettiği bir konuyu gündeme getirdiğini, atılı suçlamaları işlemediğini” söyledi.

İSPARK’ın Yarkadaş’a ilişkin şikayeti üzerine başlayan soruşturma davaya dönüştüğü takdirde, CHP’li eski vekil beş yıla kadar hapis istemiyle yargılanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 12:26
YORUM EKLE