banner395
banner424

İstanbul'da neler değişecek?

Aynı zihniyetin 25 yıldır yönettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde köklü değişiklikler olacak. İşte İstanbulluların yaşam kalitesini arttıracak projelerin kaynakları

İstanbul'da neler değişecek?

İSTANBUL'DA NELER DEĞİŞECEK!

- İştirakleriyle birlikte yıllık 45 katrilyon bütçe halka kalacak.

- Senede 2 katrilyon lira kaynak aktarılan Bilal Erdoğan'ın TÜRGEV, TÜGVA, Sümeyye Erdoğan'ın Kadem, cemaat vs yapıların akarları kesilecek.

- Yıllık 8 katrilyona yakın zarar açıklayan İBB iştirakleri, İSPARK A.Ş., BELTUR A.Ş., BİMTAŞ A.Ş., İSTON A.Ş., METRO A.Ş., İSYÖN A.Ş., Uygulamalı Gaz A.Ş., Otobüs A.Ş., Medya A.Ş.'den bazıları kapatılacak, bazılarına ise çeki-düzen verilecek.

- Belediye şirketlerine yığılmış 15 bin "bankamatik" personel gönderilecek.

- İBB tarafından kiralanan Mercedes, Audi, Volvo, BMW, Volkswagen marka 8 bine yakın aracın kira sözleşmesi son bulacak.

- Başakşehir Futbol Kulübü'ne forma reklamı veren Halk Ekmek ve İGDAŞ'ın sponsorluk sözleşmeleri feshedilecek.

- AKP'li Büyükşehir Meclis Üyeleri ve ailelerinin hac, umre ziyaretlerine İBB sponsorluğu sonlanacak.

- AKP mitinglerine, etkinliklerine, aktivitelerine bedava partili taşıyan metrobüs, belediye otobüsü, şehir hatları vapurları, bu tür işlere aracı olmayacak.

- Belediyeye ait arsaların alım satımından doğan komisyonlar sıfırlanacak.

- İmarsız yere imar, yeşil alana ticari proje, sit alanına kafe, tarihi esere villa yapılmasını onaylayan İBB kararları son bulacak.

- Seçim dönemleri yeri göğü, köprüyü kuleyi, caddeyi merdiveni AKP reklamlarıyla, bilboardlarıyla, slogan ve fotoğraflarıyla dolduran İBB iradesi tarih olacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 00:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Demirel
Yusuf Demirel - 3 ay Önce

CHP yi iyi anlatıyorsun yalan ve iftira ile fikirsiz CHP lileri kandırırsın. CHP nin halkla işi olmaz olsa idi, onbeş seçim kaybeden bir parti halkı dinler ve adam gibi bir siyasi söylemle ortaya çıkardı. Gidin Tunceli'nin Kominist belediye başkanından biraz takdik alın ve halka nasıl ulaşılır öğrenin fosil beyinliler. Bir Kominist belediye başkanı kadar olamadınız, adam bin yıllık İslam ülkesinde kendini kabul ettirdi hemide son on yılda. Sizin yaradığınız bir halt yok, bir utanmadan her halta yorum yapıyorsunuz. Sizin bu milletle işiniz yok, burdan bu milletin düşmanlarına hizmet EDİYOR Görünüyorsunuz kendinize gelin.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner84