İstanbul Valisi'ne çok ağır eleştiri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya çok ağır ifadelerle yüklendi

İstanbul Valisi'ne çok ağır eleştiri

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, İstanbul için yapılan coronavirüs toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davet edilmemesine tepki gösterdi.

Ekrem İmamoğlu'nun toplantıya davet edilmemesinin ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya "Ani gelişti" demişti.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

İstanbul için bir toplantı yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı davet edilmiyor. Niçin? Bir sindirememişlik var burada. Başarıyı sindiremiyorlar. Yani demokrasiyi sindiremiyorlar. Ekrem Bey İstanbulluların oyuyla geldi. İstanbulluların büyükşehir belediye başkanı. Ekrem Bey görevini yaparken bunlar AKP'li hizmet götürmeyelim dedi mi? Asla demedi.

O büyükşehir belediye başkanı senin de büyükşehir belediye başkanındır. Demokrasiye inanacaksın, demokrasinin gereğini yapacaksın. Her şeyden daha önemlisi ahlakın gereğini yapacaksın. Senin arabanda Türk Bayrağı dalgalanıyor. Sen devleti temsil ediyorsun. Sen bayrağı kullanıyorsan bayrağın gereğini yapmak zorundasın.

Ben Saray'ın valisiyim diyorsan aracına Türk bayrağı değil AKP'nin bayrağını takacaksın. Ama ben valileri devletin valisi olarak görmek istiyorum. Her görüşten insanın sorunlarını dinleyen bir kişi olarak görmek istiyorum. Vali bu değeri mutlaka bilmeli. Valiler gerekçe uydurmaz. Gerekçe uyduracak bir pozisyona düştüysen kusura bakma sen vali değilsin. Koltuk için onurunu satan vali olmaz. Korkak adamdan vali olmaz. Vali dediğin cesur olur, dirayetli olur.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 12:08
YORUM EKLE