İşte Bahçeli'nin ABD temsilcisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’la Beyaz Saray’da yaptığı görüşmede Devlet Bahçeli'yi MHP Genel Başkan Yardımcısı temsil etti

İşte Bahçeli'nin ABD temsilcisi

CiddiGazete

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mektup skandalından sonra ABD Başkanı Donald Trump'la dün ilk kez yüz yüze görüştü. Beyaz Saray'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı, Trump ve eşi Melania karşıladı. Erdoğan'ın heyetinde ayrıca, kabine üyeleri ve bürokratların dışında, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da yer aldı.

HEYETE BAHÇELİ'NİN TEMSİLCİSİ DE KATILDI

Erdoğan, daha önce gerek Başbakanlığı, gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde Beyaz Saray'da, ABD Başkanları ile yaptığı görüşmelere AKP'li yönetici ve vekilleri de dahil etmişti. Ancak bu kez Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin temsilcisini de heyete alması dikkati çekti. Bahçeli'yi Beyaz Saray'da MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu temsil etti.

Bahçeli, Trump'ın Erdoğan'a siyasi nezaket ve diplomatik kuralların dışında hakaretamiz ifadeler içeren mektup yazdığı ortaya çıktıktan sonra ABD Devlet Başkanı'nı çok ağır sözlerle eleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 11:52
YORUM EKLE