İşte kavganın perde arkası

İyi Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı, İyi Parti Edirne İl Başkanlığı'nda saldırıya uğradı. Kavganın perde arkasına ciddigazete.com ulaştı

İşte kavganın perde arkası

CiddiGazete- İyi Parti, Edirne İl Başkanlığı'nda yaşanan kavgayla sarsıldı. Koray Aydın, Mehmet Tolga Akalın, Mehmet Akalın ve Edirne İl Başkanı Ekrem Demir'in adının geçtiği kavganın perde arkasını ciddigazete.com öğrendi.

İyi Parti genel merkezinden edinilen bilgiye göre, Edirne'de yaşanan olayın perde arkası şöyle:

İŞTE OLAYIN PERDE ARKASI

Edirne Belediyesi'nde, Seçim İşleri Başkanı Mehmet Tolga Akalın'a yakın bir grup İyi Parti meclis üyesi, Ankara'daki İyi Parti Genel Merkezi'ne ziyaret gerçekleştirdi.

Teşkilat Başkanı Koray Aydın, ziyaretten rahatsız oldu ve Edirne İl Başkanı Ekrem Demir'i arayarak, ziyaret eden grubu parti disiplinine uymadıkları gerçekçesiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk etmesini söyledi. Ekrem Demir, İyi Partili meclis üyelerini disiplin kuruluna sevk etti ve üyelerin savunmaları alındı. Merkez Disiplin Kurulu, ceza gerektirecek bir tablo olmadığını belirterek dosyaları kapattı.

Bunun üzerine Koray Aydın iddiaya göre; Ekrem Demir'i telefonla arayarak, olayın peşini bırakmamasını istedi. Aydın, devletteki kadrosundan istifasını geciktirdiği için milletvekili adaylığı kabul edilmeyen Başkanlık Divanı Üyesi ve Siyaset Akademisi Başkanı Mehmet Akalın'a da olaya müdahil olmasını söyledi.

Mehmet Akalın, Koray Aydın'ın talebi üzerine Edirne'ye giderek il başkanı Ekrem Demir'le bir araya geldi. Demir'in il başkanlığından alınmasını isteyen ve belediye meclis üyeleriyle birlikte hareket eden Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, il başkanlığı binasına çağrıldı. Yapılan konuşmada tansiyon yükselince kavga olayı yaşandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2022, 10:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çakma Şefkat Çetin
Çakma Şefkat Çetin - 3 ay Önce

İktidara yürüyen iyilik hareketi malasef MHP den kalma bazı hastalıkları da bünyesinde taşıyor. MHP’nin bir dönem Demir yumrukla yöneten teşkilat şefkat çetin özentesi mevcut teşkilat başkanı malasef yaptığı büyük hatalar ile kardeş kanı dökülmesine sebebiyet verdi. Bu tür hastalıklı yapıların temizlenmesi ile daha güzel günler göreceğimize eminim. Çakma şefkat çetin uygulamaları iyilik hareketimize giydirilen deli gömleğidir

alperen alp
alperen alp - 3 ay Önce

küçük mhp olmayan devm ediyor iyi parti