İstifayla ilgili '330 milyon $' iddiası

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, Ethem Sancak'ı AKP'den istifaya götüren sürecin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerle hiç ilişkisinin olmadığını belirterek, Sancak'ın Erdoğan'la "ters düşmesinin" altında 330 milyon dolarlık bir hesap olduğunu iddia etti

İstifayla ilgili '330 milyon $' iddiası

CiddiGazete- CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP MKYK Üyesi Ethem Sancak'ın kesin ihraç talebiyle il disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından AKP'den istifa etmesine ilişkin ilginç bir iddiada bulundu.

T24'ten Candan Yıldız'a konuşan Özkoç, Sancak'ın yaptığı işlerle 330 milyon dolarlık bir kazanç elde ettiğini ancak Erdoğan'a verdiği sözleri tutmadığını ve bu nedenle AKP ve Erdoğan'la aralarının bozulduğunu söyledi.

Ethem Sancak'ın Rusya ziyaretini hatırlatan Özkoç, "Birden Ethem Sancak 'Avrasyacı' kanada geçiyor ve NATO'yu, ABD'yi, Erdoğan'ı karşısına alıyor. Burada karşısına alması ile ilgili aralarında kopan bağ nedir? Bunu anlamak zor değil" dedi.

AKP iktidarı döneminde Sancak'ın devletten aldığı işleri ve edindiği mal varlığını anlatan Özkoç, "Buradan Ethem Sancak'ın cebine 330 milyon dolar para giriyor. Bu paranın ne olduğu belli değil. Ve birden Erdoğan'la Sancak'ın arası açılıyor. İkili ilişki kurduğu Recep Tayyip Erdoğan'la geldiği nokta nedir, bunun kamuoyunun bilmesi gerekir. Ethem Sancak Erdoğan'a verdiği sözleri tutmadı" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 02:57
YORUM EKLE