İYİ Parti adayı Saadet lehine çekildi

İYİ Parti'nin Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan Adayı Yunus Çoban, Saadet Partisi lehine adaylıktan çekildiğini duyurdu. Listelerin yenilenme süreci geçtiği için İYİ Parti Karaköprü'de başka aday çıkartamayacak

İYİ Parti adayı Saadet lehine çekildi

İYİ Parti Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan Adayı Yunus Çoban dikkat çeken bir adım attı.

Yİ Parti Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan Adayı Çoban, Saadet Partisi lehine adaylıktan çekildiğini duyurdu.

İYİ Parti'den adaylık başvuru süreciyle ilgili, "Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar ve Şanlıurfa'da siyasetin tıkandığı düşüncesiyle belediye başkan adaylığı başvurusunda bulunduğunu" ifade eden Çoban, verdiği karar sonucunda da Saadet Partisi lehine adaylıktan çekilme kararı aldığını duyurdu.

Konuya ilişkin Saadet Partisi'nden Karaköprü Belediye Başkan adayı Essum Aslan ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sabahattin Cevheri lehine adaylıktan çekildiğini ifade eden Çoban, şu açıklamayı yaptı:

"Projeleri ve vizyonu benim hedeflerimle aynı olan Aslan ve Cevheri ile yol yürüme kararı aldım. İstişare neticesinde almış olduğum bu kararın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Karaköprü halkının bu kararımıza gerekli desteği vermesini talep ediyorum. Bu sebeplerden dolayı Karaköprü Belediye Başkan Adaylığından istifa ediyorum."

Aday listelerini yenileme süreci geçtiği için İYİ Parti Karaköprü'den belediye başkan adayı gösteremeyecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER