İYİ Parti'de deprem!

Elazığ’da, İYİ Parti Kurucu Üyesi, MHP eski milletvekili Prof. Dr. Mustafa Gül ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ferruh Bostancı olmak üzere beş kişi çok sert bir açıklamayla partiden istifa etti

İYİ Parti'de deprem!

CİDDİGAZETE

Türkiye’de genelinde birçok ilde olduğu gibi Elazığ’da da İYİ Parti’den istifalar geldi. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve MHP eski Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Gül, Yüksel İstişare Kurulu Üyesi Öğretim Görevlisi Ferruh Bostancı, Üst Kurul Delegesi ve Belediye Meclis Üyesi Resul Kırılmaz ile kurul delegeleri Ahmet Yücel ve Gülay Karakaya partiden istifa etti.

Başlangıçta iyi niyetle başlayan hareketin, İYİ Parti genel başkanlık makamı uygulamaları neticesinde kademe kademe başkalaştırıldığını belirten Mustafa Gül, "Bu durum süreci başından bu yana takip edenler için ayan beyan ortadadır. Bu uzun ve zorlu süreç devam ederken gördüğümüz yetersizlikler, eksiklikler ve hatalar, parti içerisinde bulunabilen en uygun platformda dile getirildi. Kervan yolda dizilir mantığıyla, göç gide gide düzelir denilerek olumsuzluklara tahammül edilmiş ve sabredilmiştir. Maalesef kervan yol aldıkça 'Büzülmüş Göç' gide gide bozulmuştur” dedi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi, MHP eski milletvekili Prof. Dr. Mustafa Gül

VEFA GÖZ ARDI EDİLDİ

Parti kadroları oluşturulurken demokratik kurallara riayet edilmediğini vurgulayan Gül, "Aynı zamanda liyakat, samimiyet ve vefa gibi hasletler büyük oranda göz ardı edilmiştir. Bu değerler ve ilkeler yapısal ve yönetimsel olarak partinin kurumsal kimliğine aksettirilememiş ve dolayısıyla da yaşatılamamıştır. Karşı siyasi gruplarda 'hastalık' görerek eleştirdiğimiz, eksik, yanlış, ucuz uygulamalar ve konumlanmalar bugün İYİ Parti'nin içerisinde nüfuz ve yer etmiştir. İYİ Parti, ümit ve umut olmaktan maalesef çıkarılmıştır. 3 yıl boyunca bu mücadelenin her noktasında tereddüt etmeden harcadığımız yoğun emek ve çaba düşünüldüğünde geldiğimiz yol ayrımı elbette herkesten fazla bizleri üzmüştür. Partinin getirildiği nokta itibariyle bizim gibi gören ve düşünenler için istifa etmek artık kaçınılmaz bir mecburiyet halini almıştır. Bugün kamuoyu huzurunda bunun gereğini yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

SİZ KİMSİNİZ GİBİ BİR ALGI OLUŞTU

Kendilerinin Elazığ’da ve Türkiye genelinde ilk ışığı yakan üst kurul delegeleri olduklarını ifade eden Belediye Meclis Üyesi Resul Kırılmaz, "MHP sürecinden sonra parti kuruluş çalışmaları başladı. Genel Başkanımız Akşener ile bire bir şahsen Elazığ ile ilgili düşüncelerimizi her türlü platformda kendisine anlattım. O da bize 'Siz ne derseniz o olacak' dedi. Maalesef bugün geldiğimiz noktada biz ne dersek değil de siz kimsiniz gibi bir algı oluştu. Bu da benim şahsen zoruma gitti" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 01:41
YORUM EKLE