İYİ Parti'de Ümit Özdağ hazırlığı

Kesinleşen yargı kararını reddeden ve Ümit Özdağ'ı hala TBMM'ye bildirmeyen İyi Parti genel merkezi, yeni operasyon için kolları sıvadı

İYİ Parti'de Ümit Özdağ hazırlığı

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "İstanbul'da 103 bin oyla bir milletvekili seçiliyor. Aynı zamanda İstanbul'da 150 bin civarında LGBT var. Bahadır Erdem bir milletvekili demek" ifadesinin ardından genel başkan yardımcısı yapılan Bahadır Erdem'in varlığı anketlere olumsuz yansıdı.

Ümit Özdağ'ın da ihracının ardından muhafazakar ve milliyetçi vatandaşların mesafeli durmaya başladığı İyi Parti geri adım atmadı.

Bazı milletvekillerinin LGBT'nin parti içindeki temsilcisi Bahadır Erdem'e açıktan destek vermeleri, Ümit Özdağ konusunda ise sessiz kalmaları anket sonuçlarını etkiledi.

Son ankette İyi Parti'nin yüzde 7 bandına inmesi, izlenen politikaların yanlışlığını ortaya koydu.

BAHADIR ERDEM KALACAK, ÜMİT ÖZDAĞ GİDECEK!

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak ekranlardan LGBT'nin yanısıra HDP'nin de sözcülüğünü yapan Bahadır Erdem'in sözleri genel merkez tarafından "takdirle" karşılanırken, Ümit Özdağ'ın yargı kararı günler geçmesine işleme konulmadı.

36 sandalye ile temsil edilen İyi Parti, Özdağ hakkında verilen yargı kararını TBMM'ye hala bildirmedi.

Ümit Özdağ'ın avukatlarının mahkeme kararını Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na onaylattıktan sonra TBMM başkanlığına sunması bekleniyor.

ABDULKADİR SELVİ BUGÜN NE YAZDI?

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Ümit Özdağ’ın İYİ Parti'den tekrar ihraç edileceğini öne sürdü.

Selvi, bugünkü köşe yazısında Ümit Özdağ’ın İYİ Parti'den ihraç edilmesiyle ilgili şu hatırlatmada bulundu: Ümit Özdağ’ın İYİ Parti'den ihracı yargıdan geri döndü. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında "FETÖ'cü" iddiasında bulunduğu gerekçesiyle ihraç edilmişti. Ancak Ankara 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi, Özdağ’ın ihracını usulden bozdu.

"Adalet yerini buldu" diyen Ümit Özdağ, sözlerinin arkasında olduğunu söylemişti.

"İYİ Parti'de Ümit Özdağ’ın yeniden ihracı için hazırlıklara başlandı" diyen Selvi, şunları yazdı:

Ya GİK’ten yetki alınacak ya da genel başkan Akşener'in imzasıyla kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilecek. Genel idare kurulu toplantısında, Özdağ'la ilgili yargı kararı hakkında bilgi verilmiş. Ancak Özdağ’ın ihracı için GİK'ten yetki istenmemiş. Ama bu istenmeyeceği anlamına gelmiyor. Akşener'in imzasıyla disipline sevk edilmesinin önünde de yasal olarak bir engel yok ama GİK'ten yetki alındıktan sonra tekrar harekete geçilecek. Bir yetkili, "Ümit Özdağ’ın İYİ Parti'de siyaset yapma imkanı kalmadı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 12:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciddi gazete okuru
Ciddi gazete okuru - 1 ay Önce

Özdağ doğru söylüyor olabilir fakat üslubu yalnış oldu. İl başkanı yüzünden siyasetini bitirdi. Stratejiyi

Ciddi gazete okuru
Ciddi gazete okuru - 1 ay Önce

Parti içinde olumsuz davranışlara yer olmaz. Bir anda neyin düşüncesi içine girdiyse kanallarda partisini karşılaması uygun olmadı. Halk kinden hoşlanmaz. Bıktı artık. Akşener e çok ayıp yaptı. Kendisi dürüst olabilir ama duruşu hiç yakışmadı.

Ciddigazete okuru
Ciddigazete okuru - 1 ay Önce

Siyaset kararlı duruştur. Magazin haberi gibi, istediğini alamayan sakladıklarını ortaya döküyor. Önce neredeydin? Madem dediği gibi ise niye tekrar döndü partiye. İyi partili değilim ama bugüne kadar kim tepki verdiyse çıkarı için verdi.