İYİ Parti'den bir istifa daha

MHP'den üç dönem Tokat milletvekilliği yapan eski Devlet Bakanı Reşat Doğru, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, İYİ Parti'deki görevlerinden ve üyelikten istifa ettiğini duyurdu

İYİ Parti'den bir istifa daha

CİDDİGAZETE

İYİ Parti'de üst üste istifa haberleri gelmeye başladı. Meral Akşener'le yollarını ayıran son isim, MHP'de üç dönem Tokat milletvekilliği ve 57. hükümet zamanında Devlet Bakanlığı yapmış Reşat Doğru oldu.

Doğru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti üyeliğinden ve bütün görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Reşat Doğru, İYİ Parti'de Merkez Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.

Mesajını "Ne mutlu Türk'üm diyene" ifadeleriyle bitiren Reşat Doğru, sosyal medya hesabındaki İYİ Parti'yle ilgili tüm paylaşımları da sildi.

REŞAT DOĞRU KİMDİR?

Dr. Reşat Doğru, 20 Temmuz 1955’de Tokat Erbaa’da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Ayşe’dir.

Tıp Doktoru; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Kayseri Tıp Fakültesi'nde Anestezi, Ankara SSK Dışkapı Hastanesi'nde genel cerrahi ihtisası yaptı.

Yozgat Devlet Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanı ve başhekim olarak çalıştı. Tokat Devlet Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanı olarak görev yaptı. İki dönem Tokat Tabip Odası Başkanlığı görevini üstlendi.

21, 23 ve 24. dönemde Tokat Milletvekili seçildi. 57. Hükümette Devlet Bakanlığı görevinde bulundu.

Orta düzeyde İngilizce bilen Doğru, evli ve 2 çocuk babasıdır.

25 Ekim'de kurulan İYİ Parti'ye geçtikten sonra Merkez Danışma Kurulu Üyesi oldu.

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muammer Akar
Muammer Akar - 1 yıl Önce

Reşat can arkadaşım bana TL numaranı. Bildirir misin