İyi Parti'den 'CHP' çıkışı!

İyi Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, "Bizim CHP ile Türkiye'yi birlikte yönetelim iddiamız yok. Var mı? Yok. Bizim birlikte Türkiye'nin önünü açalım iddiamız var" dedi

İyi Parti'den 'CHP' çıkışı!

CiddiGazete- İyi Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta ve Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale ile Burdur’da temaslarda bulundu.


İyi Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahatdin Gökçe, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Veteriner Hekimler Odası, Ziraat Odası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden heyet, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi durumu hakkında görüş alışverişinde bulundu.


İsmail Tatlıoğlu, Millet İttifakı’nın geleceği hakkındaki bir soru üzerine şöyle konuştu:
"Bu süreçte elbette ki birlikteliğimizin taraflardan dolayı arızaları var. Bu konuda bizim bir yolumuz var. Genel olarak gittiğimiz yol var. Millet İttifakı'nın ismi de bizim. Bizim ittifakımız Cumhur İttifakı'ndan çok farklı bir şey. Onlarınki bir koalisyon. Ülkeyi birlikte yönetme arzusu. Onların bir tane ortak adayları var ve Türkiye'yi de ortak yönetiyorlar. Meclis’te MHP'nin eli kalkmasa AK Parti'nin oylarını saymazlar. Bütün günahları, sevapları ortak. Böyle bir birliktelik var. Tam bir koalisyon. Zaten Devlet Bahçeli'nin yapısı da iyi bir koalisyon mensubudur. Hatırlayın 1999'da bunu gösterdi. Hiçbir arıza çıkartmayan bir koalisyon mensubu. Millet İttifakı olarak tabii ki böyle bir yapımız yok. Biz, seçim ittifakı yaptık. Demokratik alanın genişlemesi için böyle bir ittifak yaptık. Hatırlarsanız böyle bir ittifaka da zorunlu olarak girdik ve sonra bunu organize ettik.
Bizim Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye'yi birlikte yönetelim iddiamız yok. Var mı? Yok. Bizim birlikte Türkiye'nin önünü açalım iddiamız var. Birlikte Türkiye'de asgari temel unsurları yerleştirelim iddiamız var. Yoksa biz bugün geçtiğimiz örneklere bakarsak bir seçime girdik, her partinin kendi Cumhurbaşkanı adayı vardı. Biz kazansaydık Türkiye'yi Meral Akşener yönetecekti, CHP kazansaydı Muharrem İnce yönetecekti."

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 11:35
YORUM EKLE