İYİ Parti'den CHP'ye 'Soyer' tepkisi

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesinin ardından yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi'nde, Sayın Soyer'in aday gösterilmesi, parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır" denildi

İYİ Parti'den CHP'ye 'Soyer' tepkisi

CİDDİGAZETE

CHP'nin İzmir Büyükşehir adayı olarak açıklanan Tunç Soyer için İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar ifade edildi:

"İzmir İYİ Parti olarak CHP PM'nin kararını parti hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplinimizin sonucu olarak saygı ile karşılıyoruz. İzmir sorunlarını birlikte yaşadığımız ve birlikte aşacağımız bir kenttir. Bu gerçekten yola çıkılarak, bir işbirliğine gidilmiştir.

İzmir, iktidar partisinin 17 yıldır hayalinde ve rüyasında olan bir kenttir. Bu bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM'de Sayın Soyer’in aday gösterilmesi ile birlikte parti tabanımız ve bazıBNÖ teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır. Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır."

NURETTİN SOYER'İN OĞLU

12 Eylül döneminde açılan MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nın savcısı olan Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş dahil 222 ülkücünün idamını istemiş, Mamak Cezaevinde tutuklulara akıl almaz işkenceler yaptırmıştı. Tunç Soyer de daha sonra yaptığı açıklamada, "Babamla gurur duyuyorum" ifadesini kullanmıştı.

Öte yandan İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, CHP'nin adayını seçme özgürlüğü olduğunu, kimi aday gösterirse destek vereceklerini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER