İyi Parti'den 'İmamoğlu'na sert tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Akşener ve Pervin Buldan isimlerini yan yana getirmesine Yavuz Ağıralioğlu çok sert tepki gösterdi. Ağıralioğlu, İBB Başkanı'na Öcalan'ın mektubunu hatırlattı

İyi Parti'den 'İmamoğlu'na sert tepki

CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 8 Mart Kadınlar Günü mesajında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Genel Başkan Yardımcısı Pervin Buldan'ın isimlerini aynı tweette kullandı. İmamoğlu, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın @PervinBuldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım" dedi.

"HAYSİYET İTİRAZIMIZ"

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Ekrem İmamoğlu'nun Akşener ve Pervin Buldan isimlerinin birlikte zikredilmesini doğru bulmadığını belirtti.

Yavuz Ağıralioğlu ilk paylaşımında, şu ifadeleri kullandı:

"Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum."

İMAMOĞLU'NA ÖCALAN'IN MEKTUBUNU HATIRLATTI

İyi Partili vekilin Ekrem İmamoğlu'na "hatırlatma" yaptığı ikinci sosyal medya paylaşımı ise şöyle:

"Öcalan'a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey.

Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın #8MartDünyaKadınlarGünü kutlu olsun."

Öte yandan HDP Genel Başkan Yardımcısı Pervin Buldan, Ekrem İmamoğlu'na teşekkür ederken, Meral Akşener'den henüz bir dönüş olmadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 20:53
YORUM EKLE