İyi Parti'den Türkeş konferansı

MHP'nin ve Ülkücü hareketin lideri Alparslan Türkeş'in vefatının 24. yılı münasebetiyle İyi Parti, "Türk Milliyetçiliğine Adanmış Bir Ömür" konulu konferans düzenledi. Toplantıya yazarımız Dr. Ayyüce Türkeş Taş da katıldı

İyi Parti'den Türkeş konferansı

CiddiGazete- MHP yönetiminin geçen yıl olduğu gibi bu sene de yasakladığı "Alparslan Türkeş'i anma" toplantıları farklı partiler ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirildi.

Başkanlığını Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş'in yaptığı Alparslan Türkeş Vakfı'nın etkinliğinden sonra İyi Parti de Başbuğ Türkeş'i bugün düzenlediği konferansla andı.

İyi Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan Konferans, Swiss Otel Ankara'da gerçekleştirildi.

Konferansa İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı. Akşener, konferans çıkışında yaptığı açıklamada, "Değerli kızları Ayyüce hanımefendinin katılımıyla rahmetli Başbuğ'umuzu çeşitli yönleriyle andık, tekrar hatıralarımız canlandı. Kendimizi çok iyi hissettik. Türkiye'nin varolmasında, bizim gibilerin üzerindeki emeğini hatırladık ve daha büyük bir şevkle yolumuzda yürürken, yeni bir heyecanla kararlarımız pekişti" dedi.

Fotoğraflar: ciddigazete.com

Alparslan Türkeş'in kızı, Ciddigazete.com Yazarı Ekonomist Dr. Ayyüce Türkeş Taş da toplantıya online bağlandı.

Babası Alparslan Türkeş'in misyonunu ve hatıralarını anlatan Türkeş Taş, toplantıya katılanları Başbuğlu yıllara götürdü.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 15:45
YORUM EKLE