İYİ Parti GİK belli oldu

İYİ Parti'nin GİK seçimi sonuçlandı. Divan Başkanı İsmail Tatlıoğlu, adayların aldığı oy sayılarını açıkladı. Meral Akşener'in "anahtar" listesinde yer alan ancak seçilemeyen isimler var

İYİ Parti GİK belli oldu

CiddiGazete- İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu belli oldu. Kongre Divan Kurulu Başkanı İsmail Tatlıoğlu, adayları ve aldığı oyları açıkladı.

Meral Akşener'in "anahtar" listesinde yer alan ancak Koray Aydın'ın "oy vermeyin" listesinde yer alan adaylar seçilemedi.

Akşener'in listesinde ismi olan ancak daha önce Koray Aydın'la şiddetli bir kavga yaşadığı söylenen eski genel başkan yardımcısı Yavuz Temizer 344 oyda kaldı.

Seçim sonuçları açıklanırken, divan heyetinin önündeki kurultay sloganının dökülmesi ilginç bir görüntü oluşturdu. (Fotoğraf: ciddigazete.com)

GİK seçimine bin 379 delege katıldı. Bin 281 delegenin oy kullandığı seçimde, üç oy geçersiz sayıldı.

Koray Aydın, 965 oyla listede 6. sırada kaldı.

En çok oyu bin 131'le Erdal Sarızeybek aldı.

Meral Akşener'in listesinde ikinci sıraya yazdığı Mehmet Salim Ensarioğlu ise 773 oyla 23. oldu.

Akşener'in anahtar listesinde 11. sırada yer alan İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 455 oyla asıl listeye giremedi. Normal sıralamada yedekler arasında 20. olan Çıray, kadın kotası nedeniyle daha sonra yapılan düzenlemede, yedekler arasından da çıkartıldı.

İŞTE İYİ PARTİ GİK LİSTESİ

MERKEZ DİSİPLİN KURULU

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 18:01
YORUM EKLE