İyi Parti İl Başkanı'ndan Kanbay tepkisi

İyi Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, Milli Eğitim İl Müdürü Battal Kanbay'ın, gerekçesi açıklanmadan görevden alınmasına tepki gösterdi

İyi Parti İl Başkanı'ndan Kanbay tepkisi

CiddiGazete- Malatya Milli Eğitim İl Müdürü Battal Kanbay'ın görevden alınmasına İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz tepki göstererek, "Dürüst ve namuslu çalışan insanları bir çırpıda görevden almak, hem bu ile hem de Türkiye'ye yapılacak en büyük kötülüktür" dedi.

Hakan Yılmaz, Kanbay'ın Malatyalı olarak başarılı hizmetler yaptığını, kamuoyunun neden görevden alındığına dair açıklama beklediğini ifade ederek, "Sayın Battal Kanbay, kulağımıza geldiği kadarıyla, bazı usulsüz ihalelere müdahale etmiş ve iptal ettirmiş.

Malatya'da liyakatli 3-5 daire müdüründen biri olan Kanbay'ın görevden alınması bizleri son derece üzmüştür. Hemşehrimiz olan Battal Kanbay herhalde dürüst ve çalışkan olmanın bedelini ödüyor.

İYİ Parti iktidarında dürüst, çalışmak, liyakat sahibi daire müdürleri, hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun, görevden alınma korkusu yaşamadan çalışmalarına devam edecek" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 02:31
YORUM EKLE