İYİ Parti il başkanı saldırganların adresini verdi

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal, kendisine ve parti yöneticilerine saldıran grupta MHP'li yöneticilerin de olduğunu söyledi

İYİ Parti il başkanı saldırganların adresini verdi

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal, cuma günü kendisine ait diş kliniğinden çıktığı sırada 4 kişinin saldırısına uğramıştı. Dün de evrak için karakola giden Özdal'ı bekleyen İYİ Parti Malatya Teşkilatı üyeleri, kalabalık bir grubun saldırısıyla karşılaşmıştı.

Yeniçağ'a olayla ilgili açıklamalarda bulunan Gökmen Kenan Özdal, hükümete yönelik eleştirileri nedeniyle saldırıya uğradıklarını söyledi. Özdal ayrıca, saldırıyı yapan grupta MHP'li yöneticilerin de bulunduğunu ve tutuklanan 4 kişinin MHP Genel Merkezi'nin Başsavcılığa baskısıyla serbest bırakıldığını ifade etti.

Özdal'ın açıklamaları şöyle: "Yaptığımız basın açıklamasında Türkiye’deki ekonomik duruma değinmiştik. İfade ettiğimiz şeyler birilerine fazla dokunmuş herhalde. Hükümetin yaptığı her şeyde destek veren muhalefetin de etkisi vardır. Mesela uçak olayında bir genel başkan 'tasvip etmiyoruz' dedi.

MHP GENEL MERKEZİ BAŞSAVCILIĞA BASKI YAPTI

Ama Türkiye’nin geldiği noktada bir takım şeyler eğer bir insanın dudağından çıkanlarla oluyorsa veya biz basında 'bu hediye mi, satın alma mı' bu sorulara bir cevap alamıyorsak, bugünkü uygulanan sistemin bunun üzerinde etkisi var. Bugünkü durumdan Cumhurbaşkanlığı sistemi lehine çalışanlar ve bunu destekleyenler de pay sahibidir.

Saldırıyı gerçekleştirenler MHP’li. Dün tutukluydular. MHP Genel Merkezi’nin Başsavcılığa baskı yaptığı bilgisi geldi. Bırakıldıklarına dair bir haber var ama şu an tam teyit ettiremedim, yarın belli olur.

GRUBUN İÇİNDE MHP'Lİ YÖNETİCİLER DE VARDI

Dün teşhis için götürüldüğüm asayişteki işlerimiz bir türlü bitmedi. Biz orada bekletilince arkadaşlarımız meraklanmış. 13.00’te basın açıklaması yapacaktık, 12.45’te biten işimiz 14.20’ye kadar uzadı. Biz basın açıklaması için partiye geçemedik. Partimiz ile asayişin olduğu yer çok yakın. Partiden il yönetici arkadaşlarımız beni merak edip gelmişler. Dışarı otururlarken bir grup orada kümelenmeye başlamış ve bizim arkadaşlarımıza saldırmışlar. Olayı yapanlardan birisi gözaltında olan şahıslardan birinin amcasının oğlu, kardeşi ve akrabaları. Yine aynı grup ve orada olaylar olurken, diğer partinin yöneticileri de orada. Yani bu programlı bir oyun.

YORUM EKLE