İYİ Parti kongresinde kavga çıktı

İYİ Parti Sarıyer İlçe Kongresi'nde Siyasi Partiler Yasası ve tüzüğe aykırı işlem tespit edilince ortam gerildi. Hukuksuzluğa itiraz eden partililer gözaltına alınıp polis merkezine götürüldü

İYİ Parti kongresinde kavga çıktı

CiddiGazete- İYİ Parti Sarıyer İlçe Kongresi, çıkan olaylar nedeniyle iptal edildi. Sabah saatlerinde kongre için bir araya gelen partililer, seçimde Siyasi Partiler Kanunu ve parti tüzüğüne aykırı işlem tespit etti. Divan Kurulu'na yapılan itiraz kabul görmeyince ortalık karıştı; masalar sandalyeler havalarda uçuştu. Tekme tokatlı kavgada bayılanlar oldu. Kargaşada bir il delegesinin cebinden 300 dolar çalındı. Polisin müdahalesi de itiraz eden grubu sakinleştirmeye yetmeyince aralarından il delegelerinin de olduğu partililer gözaltına alındı.

Polis merkezine götürülen, aralarında il delegelerinin de olduğu İYİ Partililer ifade vermek için beklerken, mevcut ilçe başkanı da karakola çağrıldı. Birbirlerinden şikayetçi olan partililer, ifadelerinin alınmasından sonra akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 00:53
YORUM EKLE