İyi Parti önünde büyük protesto

Aralarından İyi Parti Kurucular Kurulu üyelerinin de bulunduğu yüzlerce kişi, İstanbul İl Başkanlığı önünde protesto gösterisi yaptı ve İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun istifasını istedi

İyi Parti önünde büyük protesto

CiddiGazete- İyi Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu'yla ilgili iddiaların ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Soruşturma sürecinde Buğra Kavuncu'nun başkanlık koltuğunda oturmamasını isteyen aralarında çok sayıda İyi Parti Kurucular Kurulu üyesinin de bulunduğu yüzlerce partili, bugün İstanbul İl Başkanlığı önünde toplandı.

İl yöneticilerinin, il başkanlığına gelmemesi üzerine hazırlanan metni yönetime sunamayan ve binanın önünde okuyan İyi Partililer, Buğra Kavuncu'nun görevden alınmasını veya istifa etmesini talep ettiler.

İyi Partililer'in "FETÖ'nün p.çleri yıldıramaz bizleri" ve "Alparslan Türkeş'in askerleriyiz" diye slogan atması dikkat çekti.

KURUCULAR KURULU ÜYESİ BİLDİRİ OKUDU

İl başkanlığı önünde bir de basın bildirisi okundu. İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ayşe Melda Topyay'ın okuduğu bildiri şöyle:

İYİ Parti'ye emek vermiş, gönül vermiş kıymetli mensuplarımız;

Değerli basın mensupları;

Son zamanlarda, giderek artan bir dozda iç tartışmalara boğulan partimizde yaşanan krize çözüm üretmesi gereken yöneticilerin kendi küçük iktidar alanlarını koruma gayretinden başka hiç bir çözüm (!) üretememesi yaşanan krizi derinleştirmektedir.

Bizim burada bulunuşumuzun hiç bir şahsın yanında ya da karşısında olmak gibi bir misyonu yoktur. Bizim burada bulunuşumuzun gayesi, temel dinamiğini Türk Milliyetçileri'nin oluşturduğu partimizin ilkelerine aykırı gördüğümüz uygulamalara itiraz etmek ve hukukun işletilmesine katkı sağlamaktır.

Dün itiraz ettiğimiz tüm parti içi anti demokratik uygulamaların partimizde yaşanıyor olması, liyakatin ve hakkaniyetin yerine dar ekipçi ve pragmatist bir zihniyetin yönetim tarzı olarak belirlenmesi demokrasimiz açısından dramatiktir.

Dün bizler partimizi Türkiye’nin demokratik oksijen çadırı olarak tanımlarken, bugün partimizin adeta ‘demokratik entübe’ olması ve dar ekibin haricinde kalan partililerin nefessiz kalması ayrı bir ayıplı durumdur.

Halkımızın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayamadığı, devletimizin çok yönlü dış tehditle boğuştuğu bu dönemde Türkiye'nin İYİ Parti'ye ihtiyacı vardır. Basta parti yöneticileri olmak üzere her üyemiz bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmeli, koltuk kaygısıyla değil Millet kaygısıyla hareket etmelidir. İYİ Parti, dürüst ve ilkeli duruşuyla ülkemizin ümidi olmalıdır.

İYİ Parti, "Anayasa'da kutsal madde olmaz" diyen sorunlu akademisyenler için siyasî kariyer basamağı değildir. Bu parti Bahadır Erdem, şüpheli görüşlerini dile getirsin diye kurulmamıştır.

Hakkında savcılık soruşturması bulunan İstanbul il başkanımız, birisi ya da birileri istediği için değil, hukuken istifa etmeli ve soruşturmanın sonucunu sıfatsız bir şekilde beklemelidir. Nasıl ki genel merkezdeki herhangi bir sıfat hakaret kürsüsü değilse, İYİ Parti İl Başkanlığı sıfatı da hukuk karşısında bir kalkan değildir.

Teşkilat mensuplarının genel merkezlerinde hakaret görüp darp edildiği, en ufak bir itiraz ve eleştiri karşısında genel merkez trollerinin saldırıya geçtiği, kongrelerde bildik şark kurnazlıklarının devam ettiği bir parti değildi hayalimiz ve böyle bir parti kurmak için değildi mücadelemiz.

Bugün koltuklarında oturanlar bilmelidir ki o koktuklarda bugün tasfiye edilen, yok sayılan, küstürülen, tahkir edilen Türk Milliyetçilerinin emeği vardır...

Ve Türk Milliyetçileri bugün, hikayelerine sahip çıkmak için BURADADIR.

Dün olduğu gibi bugün de;

Bu hikayenin ana fikrine sahip çıkıyoruz...

Bu hikayenin umuduna sahip çıkıyoruz...

Bu hikayenin onuruna sahip çıkıyoruz...

Çünkü bu bizim hikayemiz...

Hikâyemize sahip çıkmaya devam edeceğiz...

HİÇBİR TAŞKINLIK YAŞANMADI

Katılımın yoğun olduğu protesto gösterisinde hiçbir taşkınlık yaşanmadı. Okunan bildiri ve atılan sloganların ardından partililer dağıldı.

ALİ ÇOLAK ŞU DAVETİ YAPMIŞTI

İyi Parti'nin en aksiyoner ismi MHP Fatih eski İlçe Başkanı ve İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ali Dinçer Çolak, bugünkü eylemle ilgili şu duyuruyu yapmıştı:

Cumartesi günü (yarın) İYİ Parti İstanbul il binasının önünde arkadaşlarımız bir kişiye sahip çıkmak ya da bir başka kişiye düşmanlık yapmak için değil, partimizin kuruluş ilkerine bağlı olduklarını göstermek için toplanacaklar!

Arkadaşlarımız yarın demokratik bir irade beyanında bulunacaklar ve diyecekler ki:

"İYİ Parti'ye kimsenin operasyon yapmasına izin vermeyiz!

Partimize zarar veren sorunlu, sıkıntılı, şüpheli kimselere müsade etmeyiz!

Türk milletinin egemenlik haklarının savunucusu olarak kurulan partimiz kimsenin şahsi kariyer basamağı değildir.

Bu parti torpilli siyasetçilerin, şüpheli ilişkilerin ve bölücü fikir sahiplerinin değil aziz milletimizin partisidir.

İYİ Parti'yi kuran samimi dava arkadaşlarımızın emeklerini kimsenin şahsi hesaplarına kurban etmeyeceğiz!"

Yarın, Allah'ın izniyle orada olacağız ve sesimizi duymak istemeyenlere, bizleri yok sayanlara ve haksızlık yapanlara karşı AÇIKTAN ve MERTÇE "BURADAYIZ" diyeceğiz!

Ali Dinçer Çolak kurucular kurulu üyesi

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 19:57
YORUM EKLE