İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı'nı kapattı

Toplantı izni için Pendik Kaymakamlığı'na giden partililer, ilçede böyle bir teşkilatın olmadığını öğrendiler. Genel merkez yetkilileri, Pendik İlçe Başkanlığı'nın bir hafta önce kapatıldığını ve bin 700 kişinin üyeliklerinin Yargıtay sisteminden de silindiğini doğruladı

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı'nı kapattı

CİDDİGAZETE/özel

MHP'de yaşanan kapatma ve habersiz parti üyeliğini silme uygulaması, İYİ Parti'de de yaşanmaya başlandı. Disiplin kuruluna sevk etmek yerine, ilçe teşkilatını tümden kapatıp üyelikleri silen partilere, MHP'den sonra İYİ Parti de katıldı.

En son Pendik'te yaşanan olay, tesadüfen ortaya çıktı.

Uydu Kent'te seçimlerle ilgili toplantı yapmak için Pendik Kaymakamlığı'na giden partililer, İYİ Parti'nin Pendik İlçe Başkanlığı'nın Yargıtay sisteminde görünmediğini, ilçelerindeki resmi kayıtlarda İYİ Parti İlçe Başkanlığı'nın bulunmadığını, bu nedenle siyasi toplantı için kendilerine izin verilemeyeceğini öğrendiler.

HAYRETTİN NUHOĞLU DOĞRULADI

Bunun üzerine hemen İYİ Parti genel merkezi arandı. İstanbul Birinci Bölge Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu'na durum bildirildi. Nuhoğlu'nun da arayan partililere olayı doğrulayarak, "Karar önüme geldi, ben de imzaladım. Ne olacak kardeşim?" dediği iddia edildi.

Kapatma kararı üzerine, İstanbul'da en çok üyeye sahip ilçe olan Pendik'teki bin 700 üyenin tamamının Yargıtay sistemi üzerinden de silindiği ortaya çıktı.

ÜYELİKLERİN TAMAMI SİLİNDİ

İYİ Parti genel merkezi, Pendik'te ilçe teşkilatını yeniden kurması için Süleyman Turan'ı görevlendirdi. Silbaştan olan Pendik'te üye kayıtları sıfırdan yapılacak.

Pendik İlçe Başkanlığı'nda genel merkez tarafından yapılan operasyonun, CHP'yle yarışması için sol görüşlü bir adayın öne çıkartılmasına karşı olan partilileri uzaklaştırmak için gerçekleştirildiği iddia edildi.

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 00:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Demirbağ
Hasan Demirbağ - 6 ay Önce

Cevap alabilir miyim : Yani ülkücüleri tasviye etmek için yapılan bir operasyon mu bu ?

SIRADAKİ HABER