İYİ Parti sil baştan

24 Haziran seçimlerinde beklediği oranda oy alamayan İYİ Parti'de tüm teşkilatlar revizyondan geçirilecek. Yerel seçimler için il-ilçe başkanlarını değiştirecek olan İYİ Parti'de, operasyon öncesi dikkat çeken bir genelge yayınlandı

İYİ Parti sil baştan

İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, il başkanlıklarına "ivedi" yazılı bir genelge gönderdi. Teşkilatları silbaştan değiştirecek olan İYİ Parti'de, operasyon öncesi il başkanlıkları uyarıldı. İstifa ve görevden almalar konusunda hassasiyet ve bilgi talep edilen yazıda, "revizyon ve güçlendirme yapılacağı" vurgulandı.

24 Haziran seçimlerinden sonra, başta İstanbul olmak üzere birçok il başkanı istifa dilekçesi vermiş, genel başkan Meral Akşener şu anki tablonun buna uygun olmadığını belirterek beklemelerini söylemişti.

Diğer illerde yapılacak değişimin yanısıra, istifa dilekçesi "şimdilik" işleme konulmayan İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz'ın yerine, 24 Haziran'da seçilemeyen İstanbul ikinci bölge milletvekili adayı Coşkun Yıldırım'ın atanacağı iddia edildi.

Diğer illerde de yapılacak atamalarla İYİ Parti yerel seçimlere hazırlanacak.

Koray Aydın imzasıyla il başkanlıklarına gönderilen, "Teşkilat revizyon çalışmaları" başlıklı genelge şöyle:

İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞINA

24 Haziran seçimlerinin resmi olmayan kesin sonuçları alınmış, buna göre İYİ Parti ilk kez katıldığı bir yarıştan her şeye rağmen başarıyla çıkmıştır. İYİ Parti, elde ettiği sonucu en ücra yurt köşesindeki köyden, genel merkeze kadar uzanan bir yelpazede tüm yönleriyle ele alıp değerlendirme sürecini başlatmıştır.

Bu çerçevede 81 ilimizden gelen raporlar hızla değerlendirmeye alınacak, teşkilatlarımızda gerekli revizyon ve güçlendirme adımları cesaretle atılacaktır.

İYİ Parti olarak genel merkezinden, en sade üyesine ve gönüllüsüne kadar dikkatli, özenli ve sorumlu hareket etmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz.

Hal böyle iken İYİ Parti genel merkezinin bilgisi, talebi ve onayının dışında, il ve ilçe teşkilatlarımızın kendi inisiyatifleriyle istifa, görevden alma veya ihraç gibi bir tasarrufta bulunmaları bu aşamada partimize büyük zarar verecektir. Bu tür tasarruflara kesinlikle tevessül edilmemelidir.

İlinizde yukarıda belirtilen hususlarla ilgili gelişmelerin yakından takip edilmesi ve bu talimatın tüm ilçe teşkilatlarımıza ivedi olarak ulaştırılması hususunda;

Gereğini önemle rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim."

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 21:58
YORUM EKLE