İYİ Parti'ye 'kayyım' talepli dava

Atanan son Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Siyasi Partiler Kanunu ve Parti Tüzüğü hükümlerine rağmen, 45 gün içinde olağanüstü seçimli genel kurula gitmediği için "kayyım" talepli dava açıldı

İYİ Parti'ye 'kayyım' talepli dava

CİDDİGAZETE

İYİ Parti'de "kayyım" talepli dava açılan illere Zonguldak da eklendi. Parti üyeleri, Siyasi Partiler Kanunu ve İYİ Parti Tüzüğü'ne rağmen, atanmasından sonra 45 gün içinde olağanüstü seçimli genel kurula gitmeyen İl Başkanı Yavuz Erkmen'in yerine, amir hükümleri yerine getirmesi için "kayyım" talep etti.

Murat Ergin Taştekin isimli İYİ Parti Üyesi, Zonguldak 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davada, 120 gün süreyle "kayyımlık" talep edildi. Süreçte kayyım olarak atanacak Taştekin, il yönetimini olağanüstü seçimli genel kurula taşıyacak ve kongrede Divan Heyeti teşkil ettiğinde görevi sona erecek.

İYİ Parti'de "yönetim şekli" halini alan atamalar için bir çok ilde "kayyım" talepli dava açıldı. Dava açılmasının kamuoyuna yansımasından bir kaç gün sonra, olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınıyor.

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 13:43
YORUM EKLE