İYİ Parti’de büyük isyan

İzmir il teşkilatını oluşturan kurucu irade, genel başkan yardımcıları Koray Aydın ve Dursun Müsavat Dervişoğlu’na bayrak açtı, Meral Akşener’i “darbe”ye karşı uyardı

İYİ Parti’de büyük isyan

CİDDİGAZETE

İYİ Parti’de olağanüstü genel kurul sesleri yükselmeye başladı. İzmir’de İYİ Parti’yi kuran yöneticiler, üst kurul delegeleri ve partililer yaptıkları basın toplantısıyla genel başkan yardımcıları Koray Aydın ve Dursun Müsavat Dervişoğlu’na açıkça tavır alıp, genel başkan Meral Akşener’i “darbe”ye karşı uyardı.

Basın toplantısında yapılan ve parti tabanında ses getiren açıklama şöyle:

İYİ  PARTİLİLERİMİZE, KAMUOYUNA ve MEDYAMIZA DUYURUMUZDUR…

Bizler Türkiye'ye ve Türk milletine yeni ufuklar vaad ederek, genel başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin liderliğinde kurulmuş bulunan İYİ Parti'nin kurucu unsurlarıyız.

Bugün burada partimizin kurucuları, il başkan ve yöneticileri, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş, milletvekili adayı ve aday adayı olmuş, gençlik kollarımızda görev almış üyelerimiz bulunmaktadır.

Her türlü olumsuz koşula, tehditlere, zorlama ve baskılara rağmen, ülkemizin geleceği ile ilgili kaygıları olan, milletimizin daha müreffeh bir istikbale sahip olmasını amaçlayan, daha önce siyaseten herhangi bir aidiyeti olmayan binlerce inanmış vatandaşımızın da katkıları ile kurulan İYİ Partimizin, ne yazık ki ilk günkü kurulduğu felsefeden uzaklaştırılmaya çalışıldığını görmekteyiz.

24 Haziran seçimleri sonrasında teşkilatlarımızın kurucu unsurlarının ekseriyeti ile ilgili alınan atama kararları, kurucularımızı ve parti tabanımızı son derece  rahatsız etmiştir.

İYİ Parti'nin yeniden Türk milletinin ümidi haline gelebilmesi için bir öz eleştiriye ihtiyacı vardır.

Üzülerek görmekteyiz ki; partimizin genel merkez yönetim kademesindeki bazı isimlerin başarısızlığı, bu olumsuz sonucun en önemli nedenidir. Bu nedenle geçen süre zarfında yaşanan iki seçimde de arzu edilen sonuçlar alınamamıştır.

Kitlelerin partisi olarak, iktidara gelmek amacı ile kurulan ve bu yolda büyük bir umut olan partimizin, yerel seçimlerde aldığı sonuç ise oldukça düşündürücüdür.

Hal böyleyken;

Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’e karşı, 24 Haziran’dan başlayarak süregelen ve halen devam etmekte olan bir yapılanmanın hazırlığının olduğunu görmekteyiz.

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Hasan Seymen tarafından en son yapılan açıklama ile de görülmüştür ki; üst kurul delegelerinin yenilenerek olağanüstü kurultaya gidileceği açıklaması, İYİ Parti’nin kurucu unsurlarını diskalifiye etmek ve genel başkanımız Sayın Meral Akşener’e karşı planlanan kurgunun hayata geçmesini sağlamaktan başka bir amaç taşımamaktadır.

Planlanan kurgu; Meral Akşener’siz bir İYİ Parti hazırlığıdır.

Bugün yaptığımız bu açıklama, planlanan kurguyu bozmak ve genel başkanımıza destek olmak için ülke genelindeki tüm kurucu unsurlarımızı, partililerimizi ve üst kurul delegelerimizi acil olarak göreve çağrı niteliğindedir.

Biz iktidar olmak ve genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyen İYİ Partilileriz!

Bunun dışında heves ve çabası olanların, tüm plan ve hesapların karşısındayız. Birlik ve beraberliği tesis etmiş, üst yönetimi ile koordinasyonu tam olan güçlü bir teşkilat yapılanması elzemdir. Buna olan inancımız neticesinde; düşüncelerimizi İYİ Parti ailesi, Türk kamuoyu ve siz değerli medya mensupları ile paylaşmak ihtiyacı doğmuştur.

Bu nedenlerle, teşkilatlarımızı ve parti tabanımızı rahatsız eden sebepleri, kuruluş felsefemizden uzaklaşılarak, her iki seçimde de yaşanan başarısızlıkta önemli rol oynamış olan isimlerin ve nedenlerin muhasebesini yapmak, kuruluş günlerine dönmek için genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i ivedilikle “Olağanüstü Büyük Kurultay”ı toplantıya çağırmaya,

Genel İdare Kurulumuzu bu meyanda karar almaya davet ediyoruz…

Amacımız genel başkanımız Meral Akşener liderliğinde daha güçlü bir İYİ Parti, refah içinde huzurla yaşanabilecek daha iyi bir Türkiye'dir.

İnanıyoruz ki, İzmir’den yaptığımız bu çağrı, ülke genelinde  İYİ Partimize gönül veren herkeste vücut bulacaktır. Türk milletine karşı olan sorumluluklarımız nedeni ile düşüncelerimizi sizlerle paylaşıyor ve bu çağrıyı yapıyoruz.

Saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER