İYİ Parti'de ilginç istifa

Esenyurt İlçe Başkanı Muammer Demir, "Geçici atamalarla yürütülen ilçe başkanlığının şu an için hiçbir hukuksal karşılığı yoktur. Öyle ki; istifa ve görevden alınmalar, il başkanı tarafından kurulmuş bir WhatsApp grubu üzerinden yürütülmektedir" dedi ve istifa ettiğini duyurdu

İYİ Parti'de ilginç istifa

CİDDİGAZETE

İYİ Parti'de ilginç bir istifa yaşandı. İstanbul Esenyurt İlçe Başkanı Muammer Demir, partinin WhatsApp'ta kurulan grup üzerinden yönetildiğini belirterek, "Bir süre geçici atamalarla yürütülen ilçe başkanlığının şu an için hiçbir hukuksal karşılığı yoktur" dedi ve istifa ettiğini duyurdu.

Demir'in istifasını duyurduğu sosyal medya hesabında ilginç ayrıntılar yer aldı.

İşte Muammer Demir'in istifasını duyurduğu metin:

"Kıymetli yol arkadaşlarım; 15.10.2018 tarihinden beri yürütmekte olduğum Esenyurt İlçe Başkanlığı görevinden bugünden itibaren ayrılmış bulunmaktayım.

İstifa sebeplerime göz nurumuz partimize zarar vermemek adına, seçim sonrasında ayrıntılı şekilde açıklama hakkı saklı tutarak kısaca değinmek istiyorum:

Bir süre geçici atamalarla yürütülen ilçe başkanlığının şu an için hiçbir hukuksal karşılığı yoktur. Öyle ki; ilçe başkanlığından istifa ve görevden alınmalar il başkanı tarafından kurulmuş bir WhatsApp grubu üzerinden yürütülmektedir. Bir apartman yönetiminde bile görülmeyecek bu ciddiyetsizlik, ne yazık ki bu yapıda siyaset yapma imkanını ortadan kaldırmıştır.

Yaklaşan yerel seçimlerde, Millet İttifakı kapsamında seçime katılacak adaylar, teşkilatımızın hassasiyetleri göz önüne alınmadan bir takım çıkar ve yakınlık ilişkileri ile belirlenmiştir.

22 Aralık tarihinde yapılan il kongremizin ardından, il yönetimimiz kongre atmosferinden çıkamamış, üzerinden aylar geçmesine rağmen teşkilat mensuplarına, 'bana oy veren-vermeyen' şeklinde yaklaşmaktan vazgeçememiştir."

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 02:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER