İYİ Parti’den CHP’ye mesaj

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, harekata ilişkin sözlerine “Sanıyorum ki CHP gereğini yapacak; çünkü münasebetsiz bir cümle” karşılığını verdi

İYİ Parti’den CHP’ye mesaj

CİDDİGAZETE

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin olarak sözlerine tepki göstererek, "Bununla ilgili sanıyorum ki CHP gereğini yapacak; çünkü münasebetsiz bir cümle. Neticesinde ABD Başkanı Donald Trump'ın dediklerinden de çok farklı bir cümle değil bu" dedi.

TANRIKULU’NUN SÖZLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, "Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır" ifadelerini değerlendiren İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "Trump da oradaki terör koridorunu yarma operasyonumuzu, 'Türk-Kürt kavgası' şeklinde takdim etmeye teşebbüs etti. Bu bizim için PKK'ya karşı yapılmış bir müdahaledir" ifadesini kullandı.

‘MÜNASEBETSİZ BİR LAF’

Ağıralioğlu, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatında Kürtlerle savaşmadığını, Kürtlerle beraber memleket için ve bayrak için savaştıklarını söyledi. Türkiye'nin 40 yıldır terörle mücadele ettiğini söyleyen Ağıralioğlu, "Bugün de oraya terörü vurmak için indik. Dolayısıyla bizim devlet millet irademizin böyle perçinlendiği zamanlarda siyasetçilerin kurduğu cümlelere dikkat etmesi lazımdır. Bu cümlenin üzerine yorum yapmak lüzumsuzdur. Tanrıkulu’nun ifadeleri münasebetsiz bir laftır. Bunların benzerleri zaten dünyadan yeteri kadar duyuyoruz ki içeriden duymak doğru değildir. Dolayısıyla CHP gereğini yapacaktır" diye konuştu.

ERDOĞAN’A DA ELEŞTİRİ

Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Millet İttifakı ile ilgili sözlerini de eleştirerek, şunları kaydetti:

"CHP'li Tanrıkulu'nun o sözlerine nasıl kızıyor ve münasebetsiz buluyorsak Sayın Cumhurbaşkanımızın, derdimizin tasamızın olduğu böyle bir zamanda ittifakları konuşuyor olmasını yakışıksız bulduğumuzu da ifade etmeliyiz. İttifak ve seçim konuşacak zaman değildir. Devlet ve millet beraberliğinin en fazla oluşturulması gereken zamanlarda, siyaseti tasnif etmek hevesiyle en olmaması gereken zamanlarda, en kurulmaması gereken cümleler kurularak devlet yönetilmez. Sayın Cumhurbaşkanımızın binlerce söyleyeceği laf vardır, bir tane söylemeyeceği laf vardır, o da budur. Askerlerimiz sınırın bir adım ötesine geçmişken, herkes ağzını tutmuş askerlerimiz için duadayken meseleyi siyasi olarak bir yere taşımayı teşebbüs etmek Cumhurbaşkanlığı makamını hafifletir."

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 12:31
YORUM EKLE