İYİ Parti’den havalimanında eylem

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, Ciddigazete’nin gündeme getirdiği, “Atatürk Havalimanı’nda bekletilen Uygurların dramına” sessiz kalmadı. Atatürk Havalimanı’na gelen partililer, 17 gündür dış hatlarda Türkiye'ye kabul edilmeyi bekleyen soydaşlarımız için hükümete çağrıda bulundu. Eylemde parti bayağı ve flaması kullanılmadı

CİDDİGAZETE

Çin zulmünden kaçıp Malezya’ya sığınan, oradan da sınırdışı edilen 11 Uygur Türk’ü, son durak olarak geldikleri İstanbul Havalimanı’nda dramatik bekleyişini sürdürüyor. Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye giriş için izin bekleyen Uygur Türkleri, yerlerde yatıyor, yolcuların verdiği yiyeceklerle karınlarını doyuruyor…

Ciddigazete’de dün yayınlanan haber üzerine harekete geçen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yönetim kurulu ve partililerle Atatürk Havalimanı’na adeta çıkartma yaptı.

Hükümet ve devlet yetkililerine seslenen Kavuncu, “Devletin imkanları 11 soydaşımız için yeterli değilse, bizler soydaşlarımızı evlerimizde misafir etmeye, eğitim, sağlık, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız” dedi.

Buğra Kavuncu, Uygur Türkleri'nin Çin’e iade edilmesi gibi bir durumun asla gündeme gelmemesi de isteyerek, “Soydaşlarımızın göz göre göre ölüme gönderilmemesini talep etmekteyiz” diye konuştu. Eylemde parti bayrağı ve parti flaması kullanılmadı, sadece Türk Bayrakları açıldı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu’nun basın açıklaması şöyle:

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER