İyi Parti’den Millet İttifakı açıklaması

İyi Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "Millet İttifakı başarısını Türkiye'nin siyasal iklimini değiştirerek taçlandıracak” dedi

İyi Parti’den Millet İttifakı açıklaması

CiddiGazete- İyi Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda; İyi Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ve İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ile basın toplantısı düzenledi.

İzmir'deki ekonomi paydaşlarıyla bir araya gelip halkın sorunlarını dinleyeceklerini belirten Tatlıoğlu, bu sorunları Türkiye'nin siyasi gündemine aktarmaya çalışacaklarını söyledi.

İyi Partililer, gündeme ilişkin değerlendirmelerinin ardından basın mensuplarının soruları cevapladı.

BELEDİYELER VE İSTİHDAM

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin istihdam politikaları ve ittifak partileri arası uyum konularına yönelik soru üzerine İyi Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, "Bu soruya sık sık muhatap oluyoruz. İstihdam Türkiye'nin genel sorunlarından birisi. Her yerde ciddi işsizlikle karşı karşıyayız. Merkezi yönetim iş ihtiyacını karşılamayınca yüklenmeler belediyelere oluyor. Hiçbir belediyenin işsizliği karşılayacak iş yaratma potansiyeline sahip olduğu kanaatinde değilim" dedi.

‘MEMNUN DEĞİLİM AMA...’

Dervişoğlu, "İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin performansından memnun musunuz?" sorusunu ise şöyle cevaplandırdı:

"Memnun değilim ama sana da deprem vursaydı, sel vursaydı, sana da göktaşı düşseydi sen de halinden çok memnun olmazdın. Bu sene İzmir'in yaşamadığı bir şey kalmadı. Her şey yerli yerinde demiyorum. Ciddi bir altyapı problemi olduğunu zaten biliyoruz, yıllardır söylüyoruz. Ama geride bıraktığımız yıl talihsiz bir yıl oldu. Ciddi bir deprem felaketi yaşadık, sel felaketi yaşadık."

Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ise gelecek yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini ifade etti.

MİLLET İTTİFAKI

İyi Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu da Millet İttifakı'ndaki partiler arasında sorun olmadığını ifade etti. CHP ve İyi Parti’nin kurduğu ittifakın gayet başarılı olduğunu söyleyen Tatlıoğlu, "Millet İttifakı başarısını Türkiye'nin siyasal iklimini değiştirerek taçlandıracak. Millet İttifakı olarak bugünkü sorunlara derman, yarınlara da umut olan bir Türkiye inşa etmek için uğraşıyoruz. Tabii ki İyi Parti olarak kurumsal yapı içinde Türkiye'yi yönetme hedefi taşıyoruz. Bu bazı hususları eleştirmemizin önünde engel değil" dedi.

AYTUN ÇIRAY-MÜSAVAT DERVİŞOĞLU

Öte yandan Dervişoğlu, bir gazetecinin "Aytun Çıray ile parti kurultayı sonrası karşı karşıya gelme durumu yaşandığını" hatırlatması üzerine şöyle konuştu:

"Siyasetin her alanında olur. Bu bizim kendi içimizde her şeyi konuştuğumuza delalettir. Başka partilerde küskünlüğe vesile olabilir, bizde birliğe, bütünlüğe vesile oldu. Aytun Ağabey ile olan dostluğumuza halel gelmemiştir. Dostluk baki, biz kendi aramızda çözeriz."

Aytun Çıray da Dervişoğlu ile karşı karşıya değil yan yana olduklarını ifade etti.

İyi Parti heyeti, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Oda Başkanı Ender Yorgancılar ile sanayicilerle istişarelerde bulundu.

İyi Parti heyeti, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve yönetimi kurulu üyeleri ile görüştü.

YORUM EKLE