İYİ Parti’den suç duyurusu

Uşak İYİ Parti İl Başkanlığı, Uşak Belediyesi’nin bir taş ocağından, 2014 yılından 2018 yılına kadar olan sürede toplam 4 milyon 60 bin ton "asfalt malzemesi" satın aldığını öne sürerek, belediye hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

İYİ Parti’den suç duyurusu

CiddiGazete

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş tarafından yapılan basın açıklamada, “Ulaştığımız bilgilere göre Uşak Belediyesi önceki dönemde, Uşak ili Sivaslı ilçesi Pınarbaşı kasabası sınırları içerisinde bulunan bir taş ocağından son derece şüpheli malzeme alımları gerçekleştirilmiştir. Bu alımların tamamı belediyenin kayıtlarında yer almaktadır. Son derece şaibeli olduğunu düşündüğümüz işlemleri kısaca özetlemek istiyoruz. İlgili taş ocağında asfalt malzemesi olarak kullanılan ve halk arasında 'mıcır' olarak bilinen 'agrega' üretimi yapılmaktadır. Bu taş ocağı, Uşak Belediyesi önceki dönem göreve geldikten kısa bir süre sonra satılmıştır. Satın alan da Uşak çapında belediyenin o dönemde yaptığı tüm şaibeli işlerin merkezinde bulunan UTAŞ şirketinin ta kendisidir. Bu satış işleminden sonra ilgili taş ocağı ürettiği tüm ürünü belediyeye satmıştır" dedi.

"TAŞ OCAĞINDA ÜRETİM SÜREKLİ ARTMIŞ"

Taş ocağından alınan ürün miktarlarının farklı yıllarda alınmış olmak üzere 5 yılın sonunda toplam 4 milyon 60 bin ton olduğunu söyleyen Savaş, "Burada dikkat çeken husus üretiminin ve satışın sürekli arttığıdır. İlginç olan şudur ki, son derece kısıtlı bir maden alanına ve üretim kapasitesine sahip bir ocak nasıl milyon ton üretim yapabilmiştir. Ayrıca bu kadar satın alınan malzeme nerenin yapımında kullanılmıştır? Sonuç itibariyle belediyenin harcadığı her bir kuruş bizim vergilerimizle finanse edilmektedir. Haliyle bunların ardını aramak ve varsa şaibeli bir işlem bunun araştırılmasını istemek en doğal hakkımızdır" ifadelerini kullandı. Hakan Savaş, konuyla ilgili şikayet dilekçelerini Başsavcılığa ilettiklerini bildirdi.

"YAPILAN ALIMLAR DENETİMDEN GEÇİYOR"

Uşak Belediye Başkanlığı da olayın araştırıldığı belirtilerek, “Bu alımlarla hem İçişleri Bakanlığı hem Sayıştay hem de belediye meclisi denetlemesi yapılıyor. Talep edilmesi halinde gerekli evrak temin edilip konuyla ilgili aydınlatma yapılacaktır. Sonuçta yapılmış ve yapılan şeyler hepsi ile ilgili denetlemelerden geçirildi" ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE