İYİ Partili belediye MHP'ye geçiyor

312 bin kişilik nüfusuyla Samsun'un en büyük ilçesi olan İlkadım'ın İYİ Partili Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hafta içinde yapılacak törenle eski partisi MHP'ye katılacak

İYİ Partili belediye MHP'ye geçiyor

CiddiGazete/özel- 31 Mart seçimleri öncesi MHP'den aday olmak isteyen ancak kabul edilmeyen Necattin Demirtaş, başvuruların son günü İYİ Parti'ye katıldı.

Parti tabanının tepkisine rağmen aynı gün İYİ Parti'den aday gösterilen Demirtaş, seçimleri kazanarak koltuğu daha önce kaptırdığı AKP'li Erdoğan Tok'tan devraldı.

Belediye Meclisi'nde çoğunluğun Cumhur İttifakı'nda olması nedeniyle maddi zorlukların had safhaya ulaştığı İlkadım Belediyesi'nde Başkan Necattin Demirtaş, çözümü parti değiştirmekte buldu.

DEVLET BAHÇELİ SÜRE VERDİ

Necattin Demirtaş'a MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'la haber gönderen Devlet Bahçeli, 18 Haziran'a kadar İYİ Parti'den ayrılmasını istedi.

Davet üzerine geçen hafta MHP genel merkezine giden Demirtaş, Devlet Bahçeli ile görüştü ve 21 Haziran'da yapılacak İYİ Parti İlkadım ilçe kongresini öne sürerek, transferin sonrasında gerçekleştirilmesini rica etti.

Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli de Necattin Demirtaş'ın talebini kabul etti.

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, çarşamba günü de İYİ Parti genel merkezine giderek Meral Akşener'le görüştü ve MHP'ye geçeceğini bildirdi.

Demirtaş, hafta içinde düzenlenecek törenle MHP saflarına dönecek.

Öte yandan Necattin Demirtaş, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığı'nın bugün yapılan genel kuruluna katılmadı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 16:34
YORUM EKLE