İyi Partili Tatlıoğlu gündemden uzak kalmış!

İyi Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında fezlekelerle ilgili, "Bizim partimizde farklı açıklama görmedim" dedi

İyi Partili Tatlıoğlu gündemden uzak kalmış!

CiddiGazete- İyi Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "HDP milletvekillerinin fezlekeleri hakkında İyi Parti'den farklı açıklamalar geldi; sizin yorumunuz ne olacak?" sorusu üzerine şu cevabı verdi: "Bizim birbirinden farklı açıklaması olan bir arkadaşımızı görmedim.

Belki yorumlanması o şekilde olabilir. İyi Parti olarak, bizim terör konusundaki çizgimiz bellidir. PKK konusunda da HDP konusunda da terör konusunda da parlamento konusunda da adalet konusunda da çizgimiz çok net ve açıktır.

Henüz genel kurula gelmiş bir fezleke yoktur. Biz genel olarak bu tür kararları Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında parti grubu olarak toplanırız, her bir arkadaşımız kendi düşüncesini ifade ederek ortak bir karar alırız.

İyi Parti milletimizin iradesine ters düşecek bir kararın yanında olmamıştır, hep ortasında olmuştur. İyi Parti milletimizin iradesini temsil eden bir parti olmuştur. Milli iradenin de devlete hakim olması mücadelesini veren bir partidir."

FEZLEKELERLE İLGİLİ KİM NE DEDİ?

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İyi Partili Ağıralioğlu'nun "HDP'lilerin fezlekelerine 'evet' oyu vereceğiz" açıklamasını İYİ Partili isimlere sordu.

Saymaz'ın konuyla ilgili yazısı şöyle: İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, önceki gün katıldığı TV yayınında HDP'lilerin dokunulmazlığının kaldırılması yönünde oy vereceklerini söyledi.

Bu görüşü İYİ Parti'nin iki kritik ismine sordum. Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, "Bu konuda bir araya gelip de alınmış bir karar yok. Gündeme gelmiş, tartışılmış ve konuşulmuş değil. Yavuz Bey herhalde öyle karar çıkacağını düşünüp söylemiştir. Tahmin yapmıştır. Partinin bir kararı bulunmuyor" dedi.

"Sizin kararınız ne olacak?" diye sordum. Aydın, "Önden bir şey söylemek mümkün değil. Fezlekelerin içeriğini bir göreceğim" diye cevap verdi.

Meral Akşener'in Siyasi Başdanışmanı olan İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "Kurumsal bir görüş olsa haberimiz olurdu. Fezlekeler terörle ilişkili olduklarını ortaya koyuyorsa evet deriz. Kobani konusunda geliyorsa açılım sürecinde işe bulaşan herkesinki gelsin. Ak Partililer dahil. Onlara da oy verelim" diyor.

YORUM EKLE