İyi Partili Ümit Özdağ sözünü tuttu

"Mahkemeden ne sonuç çıkarsa çıksın Muğla'ya gideceğim" diyen İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, dün gece operasyona maruz kalan İyi Parti Muğla eski il başkanını ziyaret etti

İyi Partili Ümit Özdağ sözünü tuttu

Ciddigazete- İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın disipline sevki için imza vermeyen tek il başkanı olan Muğla İyi Parti eski İl Başkanı İncilay Gezgin Şekardağ, il yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin çoğunluğunun istifa etmesi sonrası dün gece il başkanlığından düştü. Özdağ bugün, Şekerdağ'a teşekkür için Muğla'ya gitti.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen ve ardından Muğla'ya giden Ümit Özdağ'ı İncilay Gezgin Şekardağ, İyi Parti il binasının kapısının kilidi değiştirildiği için Menteşe ilçesi Sınırsızlık Meydanı'nda karşıladı.

İyi Parti'den ihraç edildikten sonra mahkeme kararı ile tekrar geri dönen İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, burada yaptığı açıklamada, "İncilay Başkanıma teşekkür etmek, demokrasi ve hukuk devleti doğrultusunda tavır alması noktasında, kararlı duruş noktasında şükranlarımı iletmek için kendisini ziyaret edeceğimi ifade etmiştim.

Esasen bu ziyaret, bu süreç başladıktan sonra yaklaşık 2,5 ay önce ihraç sürecinde süreç nasıl sonlanırsa sonlansın, Muğla'ya gelerek İncilay Başkanımı teşekkür edeceğimi söylemiştim.

Ben mecliste basın toplantısını yaparken kendisi beni aramış, telefonum sessizdeydi, kendisine dönemedim. Eğer telefonu açsaydım, bana görevden alındığını ifade edecekmiş.

Dışarı çıktığım zaman gördüm ve gerçekten çok üzüldüm. Çünkü Sayın Başkan sadece benim kendisini ziyaret etmemden dolayı bugün görevden alındı.

Eğer gelmeseydim teşekkür ziyaretine gelmeseydim, muhtemel bu görevden alınma biraz gecikecekti. Ama yine gerçekleşecekti.

İyi Parti, hukuk devleti talep edenlerin, daha fazla demokrasi talep edenlerin, parlamenter düzen talep edenlerin, demokrasiyi yaşamak ve yaşatmak isteyenlerin kurduğu bir partidir.

Türk halkına da bu sözü vermiştir. Bu sözü yaşatmak için vermiş olduğu sözün arkasında duran bir il başkanımızın görevden sadece demokrasi ve hukuk devletinin arkasında durduğu için görevden alınmış olmasını ben İyi Parti'nin kurucusu olarak, milletvekili olarak kabullenmiyorum, içime sindirmiyorum.

İyi Parti tabanının yüzde 99,99'unun da kabul etmediğinden eminim.

Umarım Sayın Genel Başkan müdahale ederek bu yanlış kararı en kısa zamanda düzeltir. Ben şu anda Sayın başkana teşekkürlerimi iletmek istiyorum" dedi.

GERGİNLİK İZMİR'DE BAŞLADI

Görevden alınan İyi Parti Muğla eski İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, yaşanan olayların başlangıcının İyi Parti'nin kuruluş yıldönümü olan 25 Ekim tarihinde İzmir'de olduğunu belirterek, "Ümit Hoca ile ilgili maktu evrak 20 Ekim'de hazırlanmış ama ben protokole giremediğim için bundan haberim olmadı. Ümit Hoca'nın disipline verilmesi ile ilgili dilekçeden. Aydın'a girmek üzereyken bir il başkanı arkadaşım beni aradı. Bir imza olduğunu söyledi. Ben de kendilerine gönderin imzalarım dedim. Ertesi gün cep telefonuma gelen evrakın çıktısını aldım. Bu dilekçede Ümit Hocamızın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için 'FETÖ'cü dediği için kesin ihracı yazılı. Buğra Kavuncu o olaydan sonra zaten Ümit Hocamızı mahkemeye vermiş.

Ben mahkeme ile ilgili yorum yapamam. Ben de imzalanmak için gönderilen dilekçeye 'Konu adli makamlara intikal ettirilmiş olup, sonucun beklenmesi taraftarıyım' dedim. Konu bundan ibaret.

Ümit hocamın yerine şu an Teşkilat Başkanı Koray Aydın olsaydı, Musavvat Başkan olsaydı, aynı bu olayla karşılaşsaydı tavrım yine aynı olurdu. Çünkü ben hakim değilim. Benim için adli makamların vereceği karar en önemli karardır. Daha sonra ilçe başkanları toplantım vardı. 13 ilçe başkanımdan birisi hariç hepsi 'Mahkeme kararı beklensin' dedi" ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANLIĞI'NIN DÜŞTÜĞÜ HABERİ WHATSAPP'TAN GELDİ!

Bugün kendisine sosyal medyadan mesaj atıldığını belirten İyi Parti eski il Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, "Sabah bana Whatsapp'tan 'Bitti' dediler. 'İl yönetim kurulu üyeleri istifa etti, Başkanlığınız düştü.' Tamam dedim. Sekreter beni aradı, 'Başkanım apar topar geldiler, partinin kilidini değiştirdiler. Bana bir evrak gösterdiler ama okuyamadım' dedi.

Daha sonra il yönetiminden bir arkadaş tebligatı sosyal medyadan attılar. İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın tebligatta diyor ki, 'Muğla il başkanımızın yönetim kurulu ile istişare etmeden tek başına aldığı kararları protesto eden ve kendisi ile çalışmak istemeyen 50 il yönetim kurulu üyesi görevlerinden istifa etmiştir.

İstifalar genel merkezimize ulaşmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.' Ben bu konuyu ilçe başkanlarım ile istişare ettim. Bunu şu anki Genel Başkan Yardımcımız Muğla milletvekili Metin Ergun Bey ile ilçe başkanlarım ile istişare ettiğim için tartıştım. İstifa eden 50 deniliyor. Fakat gelen tebligatta sayı yok. Kimi kandırıyorsunuz" dedi.

İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın görevden alma yazısında, asıl ve yedek yönetim kurulu üyelerinin "çoğunluğunun" diyerek sayı vermemesi dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 18:28
YORUM EKLE